Lajme të këqija për Ancelottin Mbrojtësi i Napolit ka pësuar lëndim të rëndë

Napoli ka marrë lajme të këqija për mbrojtësin e saj Vlad Chiriches.

Chiriches luajti mbrën kundër Malit të Zi në Ligën e Kombeve, por u detyrua ta braktis ndeshjen në minutën e 31.

Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për këputjen e ligamenteve të gjurit.

Testet e para mjeksore e konfirmuan lëndimin e tij dhe sipas të gjitha gjasave rumunit do t’i duhet të pauzojë 6-8 muaj.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here