Bayerni ka gjetur zëvendësuesin e Robben në Madrid

Bayerni i Munichut për disa vite me rradhë ka filluar kërkimin e zëvendësuesve të Ribery dhe Robben, të cilët po e luajnë sezonin e tyre të fundit me Baverezët.

E përditshmja spanjolle Don Balon, shkruan se Bavarezët e shohin sulmuesin e Real Madridit, Lucas Vasquez si zëvendësuesin ideal të Robben.

Vasquez nuk është i kënaqur me statusin e tij te Reali dhe është i gatshëm që të largohet nga Madridi.

Te Bayerni luajnë 3 spanjoll dhe Vasquez mund të ambientohet më shpejtë me Bavarezët.

Gjatë merkatos së verës u përfol se spanjolli do të transferohej te Arsenali, por mediat spanjolle bëjnë të ditur se pikërisht Bayerni i Munichut është skuadra që do të sigurojë shërbimet e Vasquez.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here