Mbrojtësi i Liverpool i shqetësuar për Neymar në prag të ndeshjes ndaj PSG

Ndeshja mes dy gjigantëve të Evropës, zhvillohet nesër ( e Marte) me fillim nga ora 21:00.

Në prag të ndeshjes është braziliani Neymar i cili ka një mesazh për mbrojtësin e Liverpool, Andrew Robertson.

“Ai është lojtar i klasit botëror. Duhet të kemi kujdes nga ai. Aftësitë e tij flasin vet. Edhe pse njerëzit thonë se ai rrëzohet lehtë, ajo nuk është puna jonë, ajo mbetet tek referi. Përveç Neymar, ata kanë edhe shumë lojtarë tjerë të rrezikshëm nga të cilët duhet pasur kujdes” ishin fjalët e mbrojtësit.

Të dyja skuadrat e kanë nisur në mënyrë perfekte kampanjën ne kampionatët përkatëse dhe ndeshja e nesërme pritet të jetë fantastike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here