UEFA e lë jashtë treshes, “shpërthen” Bejl: Paneli duhet të pushohet nga puna

Garet Bejl duket se tashmë po kërkon të zëri vëndin që Ronaldo la bosh te skuadra e Realit të Madridit.

Uellsiani ka pasur disa sezone jo dhe aq të mirë ku shkak për këtë janë bërë edhe dëmtimet e shumta që e kanë prekur. 29-vjeçari ka arritur të jetë përcaktues në finalen e Champions League në sezonin e kaluar përballë Liverpulit, teksa ka shënuar dhe një supergol me rroveshatë.

Por pavarëisht se ishte një nga golat më të bukur që mund të na kenë parë sytë ai nuk ëhstë përzgjedhur në tre golat më të bukur të sezonit të kaluar në Champions. Kështu ai u shpreh shumë i mërzitur teksa thotë:  “Nuk e di se si nuk isha në atë listë. Dua ta di se kush është në panelin e UEFA-s, pasi ata dëshirojnë të shkarkohen nga puna. Nuk më takon mua ta them nëse goli im ishte më i mirë se ai i Ronaldos”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here