Bisedimet ngecin: Sterling drejt largimit nga Manchester City

Bisedimet rreth kontratës së re mes Manchester Cityt dhe Raheem Sterling po hasin probleme, shkruajnë mediat angleze.

Problemi qëndron te paga e lartë e futbollistit dhe palët nuk po mund të arrijnë akord.

Sterling nga kryesia e Cityt kërkon 300.000 paund në javë ose 15 milionë euro në sezon, shifër kjo që kryesia e Qytetarëve nuk është e gatshme ta pranojë.

Kontrata aktuale e Sterling skadon në vitin 2020 dhe sezonin e ardshëm ai do të jetë në vitin e tij të fundit të kontratës.

Qytetarët dëshirojnë që sa më shpejtë të arrijnë marrëveshje dhe në rast se nuk arrijnë atëherë do ta shesin Sterling.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here