Mavraj magjeps grekët, gol që në debutim tek Aris

Mërgim Mavraj e ka nisur mbarë aventurën e tij në Greqi. Ai ka shënuar gol dje në fitoren 6-1 që skuadra e Arisit arriti kundër PAO Koufalias.

Kjo ishte një ndeshje miqësore, ku trajneri ka dashur të shohë gjendjen e disa futbollistëve që nuk kanë pasur minuta mjaftueshëm. Aris ka bërë një merkato të goditur.

Ai ka ardhur për të ndihmuar ekipin në fushë dhe jo për të shijuar suitën e presidentit duke ndjekur ndeshjet. Është për t’u vlerësuar gatishmëria e tij për të debutuar sa më shpejt. Vërtet çmenduri!”, shkruajnë mediat greke. Për fat të mirë, Aris ka bërë një start pozitiv, teksa numëron pikë të plota.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here