Ozil nën shënjestrën e Mourinhos: Shkëmbim mes United dhe Arsenalit?

Futbollisti i Arsenalit, Mesut Ozil i cili u tërhoq nga përfaqësuesja e Gjermanisë, është nën sulmin e kritikave për shkak të paraqitjeve të dobëta me Topçinjtë.

Kohëve të fundit po spekulohet rreth largimit të Ozil nga Emirates.

Sot mediat angleze kanë zbuluar se Jose Mourinho është i intersuar rreth bashkëpunimit përsëri me Mesut Ozil.

Për Ozil kjo është një ofertë tërheqëse, pasiqë nën udhëheqjen e Mourinhos, ai ishte njëri nga mesfushorët më të mirë në europë.

Ozil mund të shkëmbehet me Bailley. Bailley nuk e filloi mirë sezonin e ri në Premier League dhe tani është në stolin rezervë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here