Kokdhimbje për Guardiolën, lëndohet lojtari kyç

Benjamin Mendy në fillimin e sezonit e dëshmoi se sa është i rëndësishëm për skuadrën e Manchester Cityt.

Mendy ka shkëlqyer në sezonin e ri, ndërsa City pa të menjëherë hasi probleme.

Qytetarët u mposhtën nga Lyon në Ligën e Kampionëve, ndërsa Mendy nuk luajti dhe pikërisht nga ana e tij i pranuar golat skuadra e Guardiolës.

Mendy ka probleme me thembrrën dhe ende nuk është bërë e ditur se sa do të mungojë.

Ky është një lajm mjaftë i keq për Guardiolën dhe sipas të gjitha gjasave, Mendy nuk do të jetë në dispozicion të Cityt këtë fundjavë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here