Paris Saint-Germain shet Thiago Silvan

Paris Saint-Germain do ta konsiderojë shitjen e mbrojtësit Thiago Silva gjatë verës, raporton “Le10Sport”.

33 vjeçari ka kontratë me klubin francez deri në qershor të vitit 2020.

Por, klubi nga Ligue 1 janë të gatshëm ta lejojnë largimin e tij nëse palët nuk arrijnë marrëveshje për vazhdimin e saj.

Milan, Juventus, Napoli dhe Roma spekulohet se janë të interesuar për blerjen e tij pasi Silva mund të largohet nga PSG pas përfundimit të këtij sezoni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here