Dybala befason shqiptarët, habit me postimin e tij në Instagram

Juventus arriti të fitonte ndeshjen e radhës ndaj Bologna-s në Serie A me rezultatin 2-0.

Golat për zonjën e vjetër u shënuan nga Dybala dhe francezi Matuidi, të dy në pjesën e parë të ndeshjes.

Pas kësaj fitoreje torinezët ruajnë vendin e parë në kampionat në ndjekur nga Napoli.

Por për argjentinasin Dybala kjo ishte ndeshja e parë në këtë sezon ku ai arriti të shënonte, madje një gol mjaft të bukur.

Sulmuesi vendosi që ta ndajë këtë gol të tij edhe me fansat në Instagram, ku ajo që u bëri përshtypje shqiptarëve ishte komenti shqip i Dritan Shakohoxhës në videon e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here