Pogba i vendos kushtet Barcelonës

.

Paul Pogba është i vendosur për tu larguar nga Manchester Untited në janar.

Francezi ishte pranë largimit nga Old Trafford që në merkaton e verës, por në fund vendosi të qëndrojë.

Interesim për Pogba ka treguar Barcelona. Francezi ka kërkuar nga Barcelona 12 milionë euro në sezon dhe vështirë se Katalanasti do tia plotësojnë një kërkesë të tillë.

Megjithatë problemi më i madh qëndron te shuma që United kërkon për francezin. Djajtë e Kuq kërkojnë më tepër se 200 milionë euro për kartonin e tij, ndërsa Barcelona nuk është aspak e gatshme për një ofertë të tillë.

Interesim për të kanë treguar edhe Juventus dhe PSG, por Pogba nuk dëshiron të rikthehet në Francë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here