Sot vendimi i UEFA-së për Ronaldon

Kartoni i kuq i Cristiano Ronaldos, i marrë me datë 19 shtator në ndeshjen e parë të Champions LEagues, vijon ende të jetë një temë e nxehtë diskutimi.

Sot është edhe dita e madhe ku UEFA do të shqyrotje rastin e kartonit të kuq të Ronaldos, dhe nuk përjashtohet mundësia për ta dënura portugezin me disa ndeshje përjashtim nga Championsi.

Kujtojmë se kartoni i kuq i Ronaldos erdhi pas një verprimi jo të hijshëm të CR7, ku në minutën e 29′ tërhoqi për flokësh Jesion Murillon.

Nëse dënohet vetëm me një ndeshje, atëherë Cristiano mund të luajë në “Old Trafford” kundër ish-skuadrës së tij, Manchester Unitedit me 23 tetor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here