Formacionet zyrtare: Arsenal-Watford

Një mini derbi i Londrës do të zhvillohet në Emirates Stadium.

Arsenali i Unai Emeryt do të jetë nikoqir i Watfordit në javën e shtatë të Ligës Premier.

Topçinjtë vijnë në këtë takim pas gjashtë fitoreve radhazi në kampionat, kupë dhe Ligën e Evropës.

Ndërkohë Watfordi pas një starti të mirë në kampionat, në dy ndeshjet e fundit ka marrë vetëm një pikë.

Formacionet zyrtare:

Arsenal:

Watford:Foster, Navarro, Cathcart, Kabasele, Holebas, Hughes, Doucoure, Capoue, Pereyra, Gray, Deeney.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here