Formacionet zyrtare: Chelsea-Liverpool

Chelsea-Liverpool është derbi i gjiros së shtatë në Premier League.

Blutë janë kësaj rradhe nikoqir të Liverpoolit në Stamford Bridge.

Liverpool u eleminua nga Chelsea në Carabao Cup të martën e kaluar dhe të përzgjedhurit e Klopp do të kërkojnë hakmarrjen.

Nga ana tjetër Blutë e Sarrit do të kërkojnë tre pikët për të rrëmbyer kreun e tabelës nga Liverpooli.

Formacionet startuese:

Chelsea:

Liverpool:

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here