Formacionet zyrtare: Real Madrid-Atletico Madrid

Real Madridi dhe Atletico Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë nikoqir të Los Cholchoneros në ndeshjen derbi të javës së shtatë në kampionatin spanjoll.

Skuadra e drejtuar nga Julen Lopetegui është mposhtur thellë nga Sevilla në javën e fundit dhe dëshiron sa më shpejt t’i kthehet fitoreve.

Në anën tjetër, Atletico është në formë të mirë me një barazim e dy fitore në tri ndeshjet e fundit dhe synon rezultat pozitiv nga ky derbi.

Formacionet startuese:

Real Madrid:

Atletico Madrid:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here