FIFA hidhërohet: Çdo futbollist i nominuar do të duhet të marrë pjesë në ceremoni

Njeriu i parë i FIFA-s Gianni Infantino nuk është i lumtur nga ceremonia në Londër ku munguan Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Ronaldo nuk u paraqit pasiqë u bë e qartë se nuk do ta fitojë ai çmimin dhe vendosi që mos të marrë pjesë.

Lionel Messi nga ana tjetër nuk ishte aspak i nominuar dhe mungoi për herë të parë në një gala të FIFA-s.

Megjithatë FIFA ka vendosur që të lojtarët e nominuar në të ardhmen patjetër të paraqiten në ceremoni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here