Spalletti: Ky sulmues i Interit është egoist

Ai u shpreh se skuadra po rritet dhe po përparon në të gjitha aspektet.

“Po vazhdojmë të rritemi. Skuadra është në gjendje të mirë, fizikisht dhe mendërisht. Është e rëndësishme të shënojmë, dhe të rrisim kualitetin e lojës. Humbëm disa topa, por që mund t’i kishim zgjidhur më mirë ato momente”, deklaroi Spalletti.

Unë nervoz? Nuk jam kurrë, por kështu mund të dukem në shprehinë e fytyrës. Unë jam i përfshirë në të gjithë takimin. Duam ta rikthejmë Interin aty ku duhet të jetë, por nuk është diçka e lehtë, nga pikëpamja psikologjike”.

Icardi dhe Lautaro bashkë? Kanë luajtur bashkë edhe ndaj Sassulos, dhe ne humbëm. Gjithsesi, tani do luajnë më shumë bashkë. Lautaro është një lojtar i fortë, edhe pse pak egoist para portës”, shtoi ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here