Reginaldo shpallet “Futbollisti i Muajit” në Superligë

SIENA, ITALY - MARCH 17: Ferreira Da Silva Reginaldo of AC Siena shows his dejection during the Serie A match between AC Siena v Cagliari Calcio at Stadio Artemio Franchi on March 17, 2013 in Siena, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Sulmuesi i Kukësit, Artur Reginaldo, është shpallur “Futbollisti i Muajit” në Superligë. Ky çmim i është dorëzuar sot sulmuesit në ambientet e klubit, pak para konferencës së zakonshme për shtyp, për ndeshjen Kukësi-Partizani. Në fjalën e tij Reginaldo është shprehur i lumtur për çmimin, ndërsa ka premtuar se do të bëj më të mirën për Kukësin.

Jam shumë shumë i lumtur që kam fituar këtë çmim. Do të vazhdoj të bëj maksimumin për këtë skuadër. Do të punoj më fortë për të bërë më të mirën për Kukësin”-tha Reginaldo.

Ky çmim jepet çdo muaj nga shoqata “Sporti na Bashkon” dhe “RTSH”, për futbollistët e skuadrave të Kategorisë Superirore. Sulmuesi i Kukësit ka spikatur deri më tani me skuadrën verilindore, me disa gola të shënuar. Çmimi futbollistit të Kukësit i është dorëzuar nga gazetari sportiv Olsi Karagjozi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here