Reklama

Cristiano Ronaldo është mbreti i rrjeteve sociale

Must Read

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Një tjetër shqiptar në Serie A: Gjiganti italian transferon Vojvodën!

Një tjetër shqiptar në Serie A! Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Standard Liege, Mërgim Vojvoda ka përfunduar në...

Cristiano Ronaldo e ka vendosur veten në një dimension unik, i veçantë prej çdo sportisti tjetër.

Edhe të dhënat e ofruara nga KPMG e vendosin atë si njeriun më me ndikim në planet.

Brenda fushës, debati është i hapur: kush është më i miri i të gjithëve?

Megjithatë, jashtë fushave të lojës, ekziston vetëm një perandor. Cristiano Ronaldo luan edhe në një ligë tjetër, atë të rrjeteve sociale. Messi, rivali i tij i përhershëm në futboll, është vite-dritë larg, pas “7” në të ashtuquajturat “media sociale”.

TOP 5 E FUTBOLLISTËT NË RRJETET SOCIALE

Nuk ka asnjë sportist, që mund të krahasohet ballë për ballë me lojtarin portugez. Të dhënat e ofruara janë dërrmuese. Yjet e NBA, si LeBron, ose Curry, yjet e mediave si McGregor, apo një legjendë tenisi, si Nadal, nuk janë rivalë socialë për Cristiano Ronaldon.

CR7 vs TOP 5 SPORTISTËT

CR7 ka thyer të gjitha pengesat në këtë botë të re të komunikimit. Pasi u kurorëzua Mbreti i Mbretërve të Sportit, lojtari aktual i Juventusit, gjithashtu, del triumfues në ndeshjen virtuale kundër gjigantëve të tjerë të rrjeteve sociale. Gjigantë të tillë mund të konsiderohen Justin Bieber, Papa Francisco dhe Donald Trump, por Ronaldo është lider absolut për ndjekësit në Facebook, Instagram dhe Twitter. As personazhë të famshëm, as presidentë të SHBA, as liderët më të rëndësishëm fetarë, nuk krahasohen dot me potencialin social të ish-lojtarit të Real Madridit.

CR7 vs TOP 5 TË FAMSHMIT

Me të dhëna në dorë, dhe në një botë të drejtuar nga rrjetet sociale, nuk është e çmendur të pretendojmë se Cristiano Ronaldo është njeriu më me tepër ndikim në botë. Për të përfituar nga kjo sferë sociale janë edhe dy gra në majë: Kylie Jenner dhe Selena Gomez. Ato marrin më shumë klikime se Ronaldo për çdo post të ngarkuar në Instagram. Neymar dhe Leo Messi shfaqen, gjithashtu, në këtë renditje të veçantë, nga mënyra se si përfitojnë nga rrjetet sociale.

TOP TË FAMSHMIT, SIPAS VLERËS SË POSTËS NË INSTAGRAM

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This