Reklama

Revanshi Fury-Wilder në Old Trafford? – Ja përgjigjia nga kryesia e United

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Zyrtare: Real merr këtë vendim për Jovic!

Sipas Corriere dello Sport, Real Madrid ka vendosur që këtë verë ta huazojë Luka Jovic me shumë mundësi tek...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Drejtuesit e Manchester United nuk pranojnë që në stadiumin e famshëm të “Old Trafford” të zhvillohet revanshi i peshës së rëndë në boks mes boksierit britanik Tyson Fury dhe atij amerikan Deontay Wilder.

Përballja e parë mes këtyre dy boksierëve, zhvilluar më 1 dhjetor në Los Anxhelos, u mbyll në barazim dhe u përfol që revanshi të zhvillohet në Angli vitin tjetër, në Manchester, që është edhe vendlindja e Tyson Fury.

Ne duam që revanshi të zhvillohet në Angli, pranë fansave të mi, në një qytet të madh, në një stadium të madh. Unë dua “Old Trafford”, pasi Manchesteri është shtëpia ime”, tha Fury, duke kërkuar edhe ndihmën e menaxherit të tij Frank Warren, që ta zgjidhë këtë çështje. Revanshi është përfolur se mund të zhvillohet në pranverën e 2019-ës, por duket se pronarët e skuadrës së futbollit nuk pranojnë që të hapin dyert për një duel boksi.

Hera e fundit që një sfidë boksi është zhvilluar në “Old Trafford” ka qenë viti 1993, në duelin mes Chris Eubank dhe Nigel Benn, pasi fokusi i këtij stadiumi ka qenë gjithnjë futbolli. Gjatë verës së kaluar në këtë stadium u zhvilluan vetëm 2 koncerte të mëdha, të Rolling Stones dhe Billy Joel. Zakonisht, duelet e boksit në Manchester zhvillohen në stadiumin “Manchester Arena”.

Reklama

TË FUNDIT

Oh çfarë goli: Kimmich shënon ndaj Dortmundit në stilin alla Messi (VIDEO)

https://twitter.com/elemtenle/status/1265331312346439680?s=21

Rennes 15 milionë euro për Bouanga!

Rennes ka bërë një ofertë për sulmuesin e Saint Etienne, Denis Bouanga, raporton Foot Mercato. Raportohet se për ta lënë të lirë sulmuesin e saj...

Barcelona do të huazojë Dembelen!

Gjigantët e La Ligas janë të dëshpëruar që të ulin koston e pagave të lojtarëve. Barcelona është shprehur e gatshme që të dëgjojë ofertat që...

E fundit: Dalin rezultatet, ja kur rikthehet Ibra

Zlatan Ibrahimovic dje pësoi një lëndim në kyçin e këmbës dhe u detyrua ta braktis stërvitjen me paterica. Mediat...

Betis dëshiron 5 lojtarë të Barcelonës!

Real Betis po shpreson që të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për huazimin e 5 lojtarëve të saj, sipas raportimit të Sport. Ansu Fati, Carles...

Barcelona mund të thërras Coutinhon!

Barcelona po mendon ta thërras Philippe Coutinhon më herët sesa që parashikohej nga huazimi tek Bayern Munich, raporton Onda Cero. Raportohet se gjigantët katalanas mund...

Real Madrid në garë për Van de Beek!

Real Madrid raportohet se këtë verë do të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Ajax për Donny Van De Beek, raporton Le10Sport. Manchester United...

Neymar nuk do të nënshkruajë me PSG!

Neymar do të tentojë prapë gjatë kësaj vere për një rikthim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës, raporton OK Diario. Ylli i Paris Saint Germain...

More Articles Like This