EFEKTI RONALDO: Juventusi rekord ndjekësish në Instagram

0

Që nga ardhja e Cristiano Ronaldos, Juventusi ka përfituar nga portugezi si në fushë, ashtu edhe jashtë saj.

Biankonerët kanë arritur në shifrën e 20-të milionë ndjekësve në Instagram, një rritje kjo prej 99,57% që nga ardhja e Ronaldos në Allianz Arena.

Juventusi tani është klubi i katërt më i ndjekur në mediat sociale.

Ronaldo është një fenomen dhe i ka sjellur Juventusit 10-të milionë ndjekës brenda 5 muajve.

 

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here