Reklama

E konfirmuar: Joshua do të përballet me Miller

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Zyrtare: Real merr këtë vendim për Jovic!

Sipas Corriere dello Sport, Real Madrid ka vendosur që këtë verë ta huazojë Luka Jovic me shumë mundësi tek...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Meçi i ardhshëm i Anthony Joshuas do të jetë kundër Jarrell Miller në New York, ndërsa dueli pritet të ndodhë në muajin maj ose në muajin qershor dhe do të konfirmohet në javën e ardhshme.

Emri i kundërshtarit të radhës së britanikut ka qenë një temë shumë e përfolur në muajt e fundit, por duket se më në fund kampioni i unifikuar do të debutojë me një përballje në SHBA gjatë këtij viti.

Data 13 prill ishte caktuar për duelin e radhës së Joshuas që është pritur të zhvillohet në Wembley, ndërsa është pritur të ndeshet me Tyson Fury, Deontay Wilder apo Dillian Whyte.

Mirëpo, me asnjërin prej tyre nuk është arritur marrëveshje, ashtu që dueli do të zhvillohet kundër amerikanit Miller, i cili po ashtu është i pamposhtur dhe i ka fituar 23 meçe.

Dillian Whyte tash pritet të ndeshet me Alexander Povetkin, Luis Ortiz apo Dominic Brezeale.

“Meçi ndaj Joshuas është i vdekur. Nuk do të ndodhë tash, prandaj po vazhdojmë tutje. Gjëja e mirë është se jam në një pozitë ku kam disa opsione. E kemi dashur duelin, mendoj se edhe ata e kanë dashur duelin, por nganjëherë bisedimet dështojnë.

“Do të ndeshem më 20 prill këtu (O2 Arena) shpresoj ndaj Dominic Breazeale, Alexander Povetkin, Luis Ortiz ose dikujt tjetër”, ka thënë Whyte për Sky Sports.

Tyson Fury dhe Deontay Wilder janë dy boksierët të cilët tifozët do të dëshironin t’i shihnin në ring me Joshuan. Dy boksierët u ndeshën me njëri tjetrin në muajin dhjetor dhe u ndanë baras, ashtu që amerikani e mbajti titullin WBC.

Ata pritet të zhvillojnë një rimeç gjatë vitit 2019 që me shumë mundësi do të zhvillohet në Britani të Madhe.

Reklama

TË FUNDIT

Oh çfarë goli: Kimmich shënon ndaj Dortmundit në stilin alla Messi (VIDEO)

https://twitter.com/elemtenle/status/1265331312346439680?s=21

Rennes 15 milionë euro për Bouanga!

Rennes ka bërë një ofertë për sulmuesin e Saint Etienne, Denis Bouanga, raporton Foot Mercato. Raportohet se për ta lënë të lirë sulmuesin e saj...

Barcelona do të huazojë Dembelen!

Gjigantët e La Ligas janë të dëshpëruar që të ulin koston e pagave të lojtarëve. Barcelona është shprehur e gatshme që të dëgjojë ofertat që...

E fundit: Dalin rezultatet, ja kur rikthehet Ibra

Zlatan Ibrahimovic dje pësoi një lëndim në kyçin e këmbës dhe u detyrua ta braktis stërvitjen me paterica. Mediat...

Betis dëshiron 5 lojtarë të Barcelonës!

Real Betis po shpreson që të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për huazimin e 5 lojtarëve të saj, sipas raportimit të Sport. Ansu Fati, Carles...

Barcelona mund të thërras Coutinhon!

Barcelona po mendon ta thërras Philippe Coutinhon më herët sesa që parashikohej nga huazimi tek Bayern Munich, raporton Onda Cero. Raportohet se gjigantët katalanas mund...

Real Madrid në garë për Van de Beek!

Real Madrid raportohet se këtë verë do të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Ajax për Donny Van De Beek, raporton Le10Sport. Manchester United...

Neymar nuk do të nënshkruajë me PSG!

Neymar do të tentojë prapë gjatë kësaj vere për një rikthim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës, raporton OK Diario. Ylli i Paris Saint Germain...

More Articles Like This