Pas Militaos Zidane kërkon transferimin e yllit të Serie A

0

Sergej Milinkovic-Savic është kthyer në nivelet e mëparshme, duke tërhequr përsëri vëmendjen e klubeve të mëdha.

Ylli i Lazio-s ka bërë një paraqitje shumë të mirë në Firence, edhe pse nuk ka arritur të gjejë golin.

Kundër Parma-s do të duhet të rregullojë shënjestrën dhe, mbi të gjitha, të shmangë skualifikimin që do ta detyronte të mungonte në ndeshjen pasardhëse të kampionatit kundër Inter-it.

Objektivi i tij është ta ndihmojë Lazio-n të shkojë në Champions League, por edhe që një ditë të luajë për Real Madrid-in. Serbi mund ta realizojë ëndrrën e tij verën e ardhshme.

Sipas “El Chiringuito”, emisioni sportiv spanjoll që lajmëroi kthimin e Zidane te madrilenët, trajneri francez ka vënë në shënjestër pikërisht Milinkovic-Savic për merkaton e verës.

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here