UEFA e konfirmon: Ronaldo nuk do të hetohet për festën ndaj Atleticos

0

Cristiano Ronaldo ishte heroi i Juventusit mbrëmjen e së martës me het trikun e tij ndaj Atletico Madridit.

Ronaldo me het triukun e tij kualifikoi Juventusin në raundin e ardhshëm.

Pas ndeshjes Ronaldo festoi në mënyrë provokative, ashtu siç kishte bërë Simeone në ndeshjen e parë.

Sot mediat spanjolle raportuan se Ronaldo do të hetohet nga UEFA dhe se rrezikohente pezullimin, por një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

UEFA ka konirmuar se Ronaldo nuk do të hetohet për festën e Ronaldos pas ndeshjes me Atleticon.

 

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here