Milani vendos rregulla të reja për rrjetet sociale pas veprimit të Bakayoko dhe Kessie

0

Rino Gattuso ishte i qartë pas ndeshjes Milan-Lazio. “Më pak rrjete sociale dhe më tepër stërvitje.”

Siç raporton La Gazzetta dello Sport, Milani nuk mund ti lojtarët e tij që të përdorin rrjetet sociale, por klubi ka vendosur që të sjellë disa rregulla në lidhje me rrjetet sociale para përfundimit të sezonit. Rosonerët dëshirojnë që ta limitojnë kohën që lojtarët kalojnë në rrjetet sociale, si dhe postimet që bëjnë ata.

Klubi do të kërkojë nga lojtarët që ata të marrin leje para se të postojnë në rrjetet sociale.

E gjithë kjo ka ardhur, pas veprimit të Franck Kessie dhe Bakayoko pas ndeshjes me Lazion. Këta dy të fundit morrën fanellën e lojtarit të Lazios, Acerbi dhe ia treguan atë ultrasve të Milanit. Bakayoko e kishte bërë këtë, pasiqë thumbimet kishin filluar disa ditë më parë në Instagram mes Acerbit dhe Bakayokos.

 

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here