Reklama

Dzeko një hap larg Interit, ja lëvizja e fundit e zikaltërve që mund të bindë Romën

Must Read

Bombë nga Spanja: Marcelo transferohet në Serie A!

Marcelo po has jo pak vështirësi te Reali i Madridit ku minutazhi i tij sa vjen e zvogëlohet. Sipas...

Inter rrëmben yllin e ri të United para Juventusit

Mediat italiane raportojnë se Interi është në bisedime me yllin e ri të Manchester United, Tahith Chong. 20-vjeçari shihet si...

Inter nuk ka të ndalur, përforcimi i dytë zbarkon në Milano

Interi ka arritur të gjejë një tjetër futbollistë anësor dhe bëhet fjalë për nigerianin Victor Moses, i cili është...

Milan për shopping te Atletico, por jo për Correan

Milani mund ta rivalizojë Manchester Unitedin për mesfushorin e Atletico Madridit, Marcos Llorente.  Drejtuesit e Milanit tani janë të fokusuar...

Punë e kryer: Eriksen është futbollist i Interit, ja kur bëhet zyrtarizimi

Siç raporton Sky Sports, Christian Eriksen është futbollist i Interit. Sky Sports, shkruan se Interi ka siguruar shërbimet e danezit...

Interi dhe Roma kanë ulur tonet mes dy klubeve, dhe tashmë janë në bisedime për Edin Xhekon. Kjo javë, pritet të jetë decizive për të mbyllur një marrëveshje që po zgjat më shumë se sa pritej.

 

Zikaltrit kanë gjetur akordin me sulmuesin prej kohës, ndërkohë që Roma në fillim kërkonte 10 milionë euro për boshnjakun, ndërsa më pas i rriti pretendimet në 20 milionë, dhe bisedimet filluan të ngecnin.

Sidoqoftë, oferta e Interit mund të shkojë deri në 12 milionë euro, por ka edhe një “çelës” tjetër që mund të zgjidhë këtë operacion. Siç shkruan “Gazzetta dello Sport”, mund të përdoret klauzola 15% e Zaniolos. Ky i fundit, u përfshi në shkëmbimin e vitit të kaluar, kur në Milano u soll Raxha Naingolan.

Siç shkruan “Gazzetta”, Interi është gati të heqë dorë nga kjo klauzolë, dhe të gjitha paratë e fituara nga shitja e mundshme e Zaniolos, do i mbajë Roma. Talenti i verdhekuqve llogaritet të shitet për rreth 50 milionë euro, teksa e kërkojnë Totenhemi, Arsenali dhe Juventusi, dhe 15% mund të llogaritet në 7.5 milionë euro, shifër që mund të shkojë në rreth 20 milionë që është edhe kërkesa e Romës për Xhekon. Sidoqoftë, kjo javë pritet të jetë vendimtare për të ardhmen e sulmuesit, i cili kërkon vetëm të jetë me Konten në ekip.

Reklama

TË FUNDIT

Nuk ka të ndalur, Ronaldo shënon super gol ndaj Romës (VIDEO)

https://twitter.com/GoalsGaloreVids/status/1220077509447995393?s=20

Barcelona eleminon me vështirësi Ibiza Eivissan nga Kupa e Mbretit

Barcelona e ka eliminuar UD Ibiza-Eivissa nga Kupa e Mbretit me rezultat 2-1. Pas vetëm nëntë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e...

Formacionet zyrtare Manchester United – Burnley

Manchester United do të kërkojë të kthehet te fitorja në ndeshje ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq...

Formacionet zyrtare Unionistas – Real Madrid

Unionistas do të jetë nikoqir i Real Madridi për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit. Të dyja skuadrat i kanë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Roma

Juventusi do ta pres Romën në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku fituesi kalon tutje. Zonja e Vjetër arriti ta eliminojë Udinesen,...

Pas Kulusevskit, Juventus transferon një tjetër yll të Serie A

Siç raporton Tuttosport, Juventusi pas transferimit të Dejan Kulusevskit synon transfermin e yllit të Brescias, Sandro Tonali. 19-vjeçari shihet si e ardhmja e futbollit italian...

Tottenham nuk heq dorë nga Muriqi, ja oferta e re e Spurs…

Tottenham Hotspur është duke kërkuar me çdo kusht një zëvendësues për të lënduarin Harry Kane. Në krye të listës mbetet ylli i Fenerbahces, Vedat Muriqi,...

Mediat e bënin punë të kryer, por Barcelona rrëmben lojtarin e dëshiruar nga Interi

Barcelona thuhet se është gati të bëjë një veprim të vonshëm për sulmuesin e Chelseat, Olivier Giroud, i cili pëlqehet shumë nga Interi. Reprezentuesi 33-vjeçar...

More Articles Like This