Telashe te Reali, Mariano refuzoi t’i jepte Hazardit numrin 7

0

Belgu ishte objektiv i Real Madrid për një kohë të gjatë, por qëndroi te ‘Blutë’ deri në fundin e edicionit të kaluar.

Gjithsesi ai arriti në ‘Santiago Bernabeu’ për 100 milionë euro, ndërsa polemika kishte rreth numrit që do ta mbante në fanellë.

28-vjeçari e ka veshur fanellën me numrin 10 te Chelsea dhe Belgjika, por ishte e pamundur tek klubi i tij i ri – pasi Luka Modric e kishte zënë.

Ndërkohë ai ka pasur diskutime të forta me Mariano Diaz, i cili mban në fanellë numrin 7.

Diaz duket se nuk ka lëshuar pe rreth numrit që do mbajë veshur edicionin e ardhshëm, çka e ka detyruar Hazard ta marrë numrin 23.

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here