Reklama

Transferimi në Serinë A, rrëfehet mbrojtësi i Kombëtares: Ja pse zgjodha Parmën…

Must Read

Bombë nga Spanja: Marcelo transferohet në Serie A!

Marcelo po has jo pak vështirësi te Reali i Madridit ku minutazhi i tij sa vjen e zvogëlohet. Sipas...

Inter rrëmben yllin e ri të United para Juventusit

Mediat italiane raportojnë se Interi është në bisedime me yllin e ri të Manchester United, Tahith Chong. 20-vjeçari shihet si...

Milan për shopping te Atletico, por jo për Correan

Milani mund ta rivalizojë Manchester Unitedin për mesfushorin e Atletico Madridit, Marcos Llorente.  Drejtuesit e Milanit tani janë të fokusuar...

Inter nuk ka të ndalur, përforcimi i dytë zbarkon në Milano

Interi ka arritur të gjejë një tjetër futbollistë anësor dhe bëhet fjalë për nigerianin Victor Moses, i cili është...

Punë e kryer: Eriksen është futbollist i Interit, ja kur bëhet zyrtarizimi

Siç raporton Sky Sports, Christian Eriksen është futbollist i Interit. Sky Sports, shkruan se Interi ka siguruar shërbimet e danezit...

Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku, bëri një hap tepër të rëndësishëm në karrierën e tij, duke u transferuar te Parma në Serinë A nga radhët e Kozencës. Në një prononcim për “forcaparma.it”, 27-vjeçari flet për aventurën e tij të re duke u shprehur:

“Unë vij këtu me entuziazëm të madh për të treguar se kam ardhur në këtë kategori për të qëndruar. Aspekti fizik është pika ime e fortë. Kam shumë për të mësuar, këtu ka lojtarë më të vjetër se unë. Vij me modesti të madhe, i gatshëm për të mësuar të gjitha sekretet e Serie A.

Ofertat në merkato- Kishte disa kontakte, por sapo dëgjova për Parmën, menjëherë mendova se ishte zgjidhja më e mirë për mua.

Grupi- Në futboll çdo sezon duhet ta fillosh nga zero dhe të rinisesh.  E rëndësishme është të kemi një grup solid dhe një mentalitet gjithmonë pozitiv, duke punuar gjithmonë maksimalisht. Rezultatet janë pasojë e kësaj dhe do të vijnë. Jam shumë i lumtur që jam këtu. Seria A ka qenë gjithmonë ëndrra ime dhe e shumë lojtarëve.

Bruno Alvesh- Ai është një profesionist i madh. Ka luajtur në Kupën e Botës, Kampionatin Europian dhe Ligën e Kampionëve. Është një pikë referimi, por jam i bindur se të gjithë të tjerët do më japin një dorë të madhe për t’u përshtatur dhe për të dhënë më të mirën e mundshme.

Reklama

TË FUNDIT

Nuk ka të ndalur, Ronaldo shënon super gol ndaj Romës (VIDEO)

https://twitter.com/GoalsGaloreVids/status/1220077509447995393?s=20

Barcelona eleminon me vështirësi Ibiza Eivissan nga Kupa e Mbretit

Barcelona e ka eliminuar UD Ibiza-Eivissa nga Kupa e Mbretit me rezultat 2-1. Pas vetëm nëntë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e...

Formacionet zyrtare Manchester United – Burnley

Manchester United do të kërkojë të kthehet te fitorja në ndeshje ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq...

Formacionet zyrtare Unionistas – Real Madrid

Unionistas do të jetë nikoqir i Real Madridi për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit. Të dyja skuadrat i kanë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Roma

Juventusi do ta pres Romën në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku fituesi kalon tutje. Zonja e Vjetër arriti ta eliminojë Udinesen,...

Pas Kulusevskit, Juventus transferon një tjetër yll të Serie A

Siç raporton Tuttosport, Juventusi pas transferimit të Dejan Kulusevskit synon transfermin e yllit të Brescias, Sandro Tonali. 19-vjeçari shihet si e ardhmja e futbollit italian...

Tottenham nuk heq dorë nga Muriqi, ja oferta e re e Spurs…

Tottenham Hotspur është duke kërkuar me çdo kusht një zëvendësues për të lënduarin Harry Kane. Në krye të listës mbetet ylli i Fenerbahces, Vedat Muriqi,...

Mediat e bënin punë të kryer, por Barcelona rrëmben lojtarin e dëshiruar nga Interi

Barcelona thuhet se është gati të bëjë një veprim të vonshëm për sulmuesin e Chelseat, Olivier Giroud, i cili pëlqehet shumë nga Interi. Reprezentuesi 33-vjeçar...

More Articles Like This