Reklama

Asgjë nga Lukaku, Inter nis sulmin për super dyshen!

Must Read

Këto janë transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave, Neymar vetëm i teti

Neymar është futbollisti më i shtrenjtë në botë pas transferimit te PSG për shifrën e 222 milionë eurove. Ai u...

Massimo Moratti paralajmëron transferimin historik të Inter!

Ish presidenti i Inter, Massimo Moratti ka rishfaqur përsëri ëndrrën e Neroazzurëve për ta veshur Lionel Messin me fanellën...

Plani ambicioz i Zhang:130 milionë euro për 4 emra!

Një Inter tërësisht ndryshe duket se po bëhet gati për sezonin e ardhshëm. Ky është plan i presidentit Neroazzurë, Steven...

Bombë nga Italia: Milani transferon Mauro Icardin

Milani planifikon transferimin e Mauro Icardit në verë. Argjentinasi është i huazuar te PSG dhe Parisienët mund ta blejnë kartonin...

Raiola ‘thikë pas shpine’ Juventusit!

Juventus këtë verë mund të mbetet pa njërin prej talenteve të saj më të mëdhenj. Bëhet fjalë për Matthijs De...

Romelu Lukaku pritet të mbetet “ëndrra e një nate vere” për Interin, pasi belgu është tashmë shumë pranë kalimit te Juventusit, duke qenë se bardhezinjtë dhe “djajtë e kuq” kanë rënë dakord për një shkëmbim kokë më kokë mes të dyve.

Aktualisht Juventusi ka arritur marrëveshjen me Lukakun, ndërsa menaxheri i Dybalës ka udhëtuar drejt Manchesterit për të negociuar kontratën e re të klientit të tij dhe sapo të ketë një akord mes palëve, pritet të zyrtarizohet edhe shkëmbimi.

Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit e Interit pritet të bëjnë një sulm final për Edin Dzekon, duke rritur në 18 milionë euro ofertën ndaj Romës, me qëllim që ta sjellin sa më parë boshnjakun nën urdhrat e Contes.

Por nuk mbetet me kaq, sepse më pas drejtuesit zikaltër do të tentojnë të sjellin në skuadër edhe sulmuesin uruguaian të PSG-së, Edison Cavani. Ky i fundit, nëpërmjet menaxherëve të tij, ka dhënë miratimin për një kalim në Milano, ndërsa po punohet për sistemimin e detajeve.

Cavani ka një kontratë deri verën e ardhshme me PSG-në, kështu që francezët do të ishin të lumtur po të përfitonin rreth 30 milionë euro për kartonin e tij, por problem mbetet paga e sulmuesit, që aktualisht përfiton rreth 12 milionë euro në vit.

Drejtuesit e Interit po mendojnë t’i ofrojnë një pagë të reduktuar, ose rreth 9 milionë euro në sezon, por me ndryshimin që kontrata me zikaltrit do të zgjasë për 3 sezone dhe jo një sa në Paris, ndërsa më pas Cavani mund të transferohet në Kinë te Jiangsu.

Reklama

TË FUNDIT

AC Milan po përgatitë surprizën e këndshme për tifozët e saj!

Bëhet e ditur se drejtuesit e AC Milan së fundmi janë takuar me përfaqësuesit e mesfushorit të Manchester City, David Silva, raporton Corriere dello...

Houssem Aouari drejt Premier League!

Houssem Aouar është padyshim një prej talenteve më të dalluar në këtë sezon në gjithl ligat e mëdha europiane. Forma që po kalon me Lyon...

Chelsea dhe Arsenal në betejë për yllin e Bayern!

Pas Arsenalit edhe Chelsea ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit ët Bayern Munchen, Jerome Boateng. Mbrojtësi gjerman po përflitet shumë se...

UEFA tregon formacionin më të mirë në historinë e Champions League!

UEFA ka bërë publik formacionin më të mirë në historinë e Champions League, ku shumica prej tifozëve janë pajtuar me këtë përzgjedhje. Në portë është...

Liverpool duelon me Real Madrid në merkato!

Jurgen Klopp e pëlqen shumë Boubakary Suomuare të Lille dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit një transferim të tij gjatë verës. Gjermani nuk duket...

Bayern dhe zyrtarisht rinovon me Muller!

Thomas Muller edhe zyrtarisht tanimë ka rinvouar kontratën me Bayern Munchen. Mediat gjermane kishin ditë që raportonin për një rinovim mes të dy palëve dhe...

City transferon yllin e Juves?!

Pep Guardiola duket se vendosur që të bëj një ribashkim me Douglas Costa por kësaj rradhe jo tek Bayern Munchen por tek Manchester City,...

Bye Bye Milan, Paqueta shkëmbehet me një lojtar tjetër!

Lucas Paqueta duket se është në listën e dëshirave të skuadrës portugeze të Benficas e  cila është e gatshme për sakrifica për ta sjellë...

More Articles Like This