Reklama

Danilo prezantohet si futbollist i Juventusit: Më pëlqen futbolli i Sarrit

Must Read

Milani madh do të kthehet: Miliarderi francez dëshiron Guardiolën dhe Messin në San Siro

Vazhdojnë artikujt e gazetës prestigjoze italiane "La Repubblica" mbi marrëveshjet e fshehura mes Elliott dhe Bernard Arnault, francezi multimiliarder...

Reali ka gjetur pasuesin e Ramos në Serie A, gati oferta stratosferike

Siç raporton Calciomercato.com, Reali po përgatit një ofertë stratosferike për mbrojtësin e Napolit Kalidou Koulibaly.Los Blancos e shohin Koulibalyn...

Inter përsëri për shopping në Argjentinë: Neroaxurët transferojnë yllin e River Plate

Interi shikon sërish në Argjentinë për përforcime.Zëvendëspresidenti i zikaltërve, Javier Zanetti, së fundmi u raportua se ishte në vendlindje...

Barcelona nis sulmin: Një yll dhe 70 milionë euro për Lautaron!

Barcelona është e vendosur që ta transferojë Lautaro Martinezin në fund të këtij sezoni.Sulmuesi argjentinas po shkëlqen te Ineri...

‘Çmenduri’: Guardiola dhe Messi ne Serie A,

Vazhdojnë artikujt e gazetës prestigjioze italiane “La Repubblica” mbi marrëveshjet e fshehura mes Elliott dhe Bernard Arnault, francezit multimiliarder...

Danilo është bërë lojtar i ri i Juventusit si pjesë e marrëveshjes që e dërgoi Joao Cancelon te Manchester City.

Ai ka pohuar se ndihet i lumtur me lëvizjen e fundit teksa ka folur edhe për ribashkimin me Alex Sandron, me të cilin kishte luajtur te Porto.

“Jam i lumtur që jam këtu dhe më kanë dhënë një mirëseardhje shumë të ngrohtë”, tha braziliani gjatë prezantimin në konferencë për shtyp.

“Sigurisht, unë fola me të gjatë bisedimeve, ai më dha disa tregues shumë të saktë për klubin, filozofinë dhe mënyrën se si ata punojnë këtu. Alex Sandro është një person i rëndësishëm për mua, ne jemi miq për 10 vjet”, pohoi mbrojtësi.

 

Ai më tutje deklaroi se i pëlqen stili i lojës që aplikon trajneri, Maurizio Sarri, i cili pritet ta ndihmojë në karrierën e re futbollistike.

“Më pëlqen stili i futbollit i Sarrit dhe nuk mendoj se do ta kem të vështirë t’i përshtatem asaj që ai kërkon. Unë e di se mbrojtja është shumë e rëndësishme në Itali, por unë jam 28 vjeçar dhe jam i hapur për të mësuar ndonjë gjë për t’u bërë një lojtar edhe më i mirë”.

“Sarri më kërkoi të jem i kujdesshëm gjatë mbrojtjes, por edhe të luaja më i lirë dhe të shpreh gjithë potencialin tim në sulm. Atij i pëlqen ta kontrollojë topin dhe unë e di nga përballja me ta se Napoli dhe Chelsea ishin kundërshtarë shumë të vështirë. Unë jam i gatshëm të mësoj dhe të zhvillohem çdo ditë”, tha braziliani.

Reklama

TË FUNDIT

Fenerbahçe e fiksuar pas futbollistëve të Kosovës, një tjetër titullar i “Dardanëve” drejt kampionatit turk

Fenerbahçe duket se ka hedhur sytë tek një tjetër futbollisti i përfaqësueses së Kosovës. Bëhet futbollistin Florent Hadërgjonaj.tur Mbrojtësi i krahut të djathtë të Hudersfildit...

“Isha në kontakte me Romën”, Konte zbulon prapaskenat: Ja pse refuzova verdhekuqtë

Gjatë sezonit të kaluar qarkullonin shumë lajme, ku flitej për një kalim të mundshëm të Antonio Kontes në stolin e Romës.Mesa duket këto lajme...

Oferta e Florentino Perez: Vinicius Jr plus para për Mbappen

Klubi i madh spanjoll, Real Madridi e do me çdo kusht transferimin e talentit francez, Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain.Gjigantët e Ligës e kanë...

Hyrje-daljet te Milani, kuqezinjtë gati për ndryshime në janar

Nuk do të jetë vetëm Zlatan Ibrahmoviç përforcimi i Milanit në merkaton e janarit. Drejtorët Boban e Maldini do të shqyrtojnë lëvizje si në...

Alarmohen të gjithë, Haaland mund të blihet për vetëm 17 mln euro në janar

Erling Braut Haaland do të shkaktojë një ‘tronditje’ në tregun e transferimeve në mes skuadrave të mëdha, pasi është zbuluar se ai ka një...

Ibra ‘thumbon’ përsëri Ronaldo

Zlatan Ibrahimovic tashmë po përgatitet për një rikthim në Serie A.Futbollisti suedez ka njoftuar se do të rikthehet në Itali, në një skuadër që...

Ibrahimovic priti katër vjet për t’iu hakmarrë Materazzit

Zlatan Ibrahimovic ka vendosur të flas për momentin kur e dërgoi rivalin e tij, Marco Materazzi në spital pas një goditje si në ‘Taekwondo’...

Pesë futbollistët më të paguar të Kombëtares së Kosovës

Valon Berisha është futbollisti më i paguar i Kombëtares së Kosovës, që fiton 2,407 000 milionë euro te Lazio në Serie A.‘Kosova Abroad’ në...

More Articles Like This