Reklama

Ronaldo zbulon ndryshimin mes tij dhe Messit

Must Read

Skandaloze: ‘Corriere dello Sport’ para derbit Inter – Roma

Të premten (nesër) luhet derbi mes Interit dhe Romës në Serie A, dhe gazeta e njohur italiane ‘Corriere dello...

Nga heronj në dështak: Milan nxjerr në shitje dy yjet e skuadrës

Atletico Madrid dhe Sevilla kanë hedhur sytë nga Milani.Spanjollët duan që të përfitojnë nga sezoni aspak i mirë i...

Reali ka gjetur pasuesin e Ramos në Serie A, gati oferta stratosferike

Siç raporton Calciomercato.com, Reali po përgatit një ofertë stratosferike për mbrojtësin e Napolit Kalidou Koulibaly.Los Blancos e shohin Koulibalyn...

Milani madh do të kthehet: Miliarderi francez dëshiron Guardiolën dhe Messin në San Siro

Vazhdojnë artikujt e gazetës prestigjoze italiane "La Repubblica" mbi marrëveshjet e fshehura mes Elliott dhe Bernard Arnault, francezi multimiliarder...

‘Çmenduri’: Guardiola dhe Messi ne Serie A,

Vazhdojnë artikujt e gazetës prestigjioze italiane “La Repubblica” mbi marrëveshjet e fshehura mes Elliott dhe Bernard Arnault, francezit multimiliarder...

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka shpjeguar diferencën mes tij dhe Messi-t në një intervistë të dhënë për DAZN.

Ai ka folur për rivalitetin me yllin e Barcelona-s dhe betejën e tyre të vazhdueshme për titullin e lojtarit më të mirë të të gjitha kohërave.

“Diferenca mes meje dhe Messi-t është se unë kam luajtur për klube të ndryshëm dhe kam fituar Champions League me klube të ndryshëm”, ka thënë portugezi.

“Kam qenë golashënuesi më i mirë i Champions League për gjashtë sezone radhazi. Nuk ka shumë lojtarë që kanë fituar pesë Champions League, për këtë arsye them se unë mund ta identifikoj veten me këtë kompeticion”.

“Messi është një lojtar i shkëlqyer, i cili nuk do të mbahet mend vetëm për Topat e Artë të fituar, por edhe për faktin se më ka ndihmuar mua të përmirësohem vit pas viti”.

“Unë zgjohem çdo mëngjes me idenë për t’u stërvitur në mënyrë që të arrij diçka më shumë, jo vetëm të fitoj para. Falë Zotit, paratë nuk më mungojnë, kështu që ajo që dua është të siguroj një vend në historinë e futbollit”.

34-vjeçari portugez ka fituar një Champions League me Manchester United në 2008-ën dhe katër të tjera me Real Madrid, duke përfshirë këtu tre radhazi nga 2016-ta në 2018-ën.

Messi, nga ana tjetër, ka kaluar gjithë karrierën e tij te Barcelona, duke fituar katër Champions League. Suksesi i fundit i argjentinasit 32-vjeçar në këtë kompeticion ka qenë në 2015-ën.

Reklama

TË FUNDIT

Fenerbahçe e fiksuar pas futbollistëve të Kosovës, një tjetër titullar i “Dardanëve” drejt kampionatit turk

Fenerbahçe duket se ka hedhur sytë tek një tjetër futbollisti i përfaqësueses së Kosovës. Bëhet futbollistin Florent Hadërgjonaj.tur Mbrojtësi i krahut të djathtë të Hudersfildit...

“Isha në kontakte me Romën”, Konte zbulon prapaskenat: Ja pse refuzova verdhekuqtë

Gjatë sezonit të kaluar qarkullonin shumë lajme, ku flitej për një kalim të mundshëm të Antonio Kontes në stolin e Romës.Mesa duket këto lajme...

Oferta e Florentino Perez: Vinicius Jr plus para për Mbappen

Klubi i madh spanjoll, Real Madridi e do me çdo kusht transferimin e talentit francez, Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain.Gjigantët e Ligës e kanë...

Hyrje-daljet te Milani, kuqezinjtë gati për ndryshime në janar

Nuk do të jetë vetëm Zlatan Ibrahmoviç përforcimi i Milanit në merkaton e janarit. Drejtorët Boban e Maldini do të shqyrtojnë lëvizje si në...

Alarmohen të gjithë, Haaland mund të blihet për vetëm 17 mln euro në janar

Erling Braut Haaland do të shkaktojë një ‘tronditje’ në tregun e transferimeve në mes skuadrave të mëdha, pasi është zbuluar se ai ka një...

Ibra ‘thumbon’ përsëri Ronaldo

Zlatan Ibrahimovic tashmë po përgatitet për një rikthim në Serie A.Futbollisti suedez ka njoftuar se do të rikthehet në Itali, në një skuadër që...

Ibrahimovic priti katër vjet për t’iu hakmarrë Materazzit

Zlatan Ibrahimovic ka vendosur të flas për momentin kur e dërgoi rivalin e tij, Marco Materazzi në spital pas një goditje si në ‘Taekwondo’...

Pesë futbollistët më të paguar të Kombëtares së Kosovës

Valon Berisha është futbollisti më i paguar i Kombëtares së Kosovës, që fiton 2,407 000 milionë euro te Lazio në Serie A.‘Kosova Abroad’ në...

More Articles Like This