Reklama

Plani B: Inter transferon një tjetër yll nëse dështon pista Dzeko

Must Read

Këto janë transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave, Neymar vetëm i teti

Neymar është futbollisti më i shtrenjtë në botë pas transferimit te PSG për shifrën e 222 milionë eurove. Ai u...

Massimo Moratti paralajmëron transferimin historik të Inter!

Ish presidenti i Inter, Massimo Moratti ka rishfaqur përsëri ëndrrën e Neroazzurëve për ta veshur Lionel Messin me fanellën...

Plani ambicioz i Zhang:130 milionë euro për 4 emra!

Një Inter tërësisht ndryshe duket se po bëhet gati për sezonin e ardhshëm. Ky është plan i presidentit Neroazzurë, Steven...

Bombë nga Italia: Milani transferon Mauro Icardin

Milani planifikon transferimin e Mauro Icardit në verë. Argjentinasi është i huazuar te PSG dhe Parisienët mund ta blejnë kartonin...

Raiola ‘thikë pas shpine’ Juventusit!

Juventus këtë verë mund të mbetet pa njërin prej talenteve të saj më të mëdhenj. Bëhet fjalë për Matthijs De...

Interi ka përgatitur Planin B në rast se dështon transferimi i Edin Dzekos në Meazza.

Interi po punon për të siguruar firmën e Edin Dzekos, por Roma ka kërkuar 20 milionë euro për lirimin e boshnjakut dhe kjo kërkesë e Romakëve është e papranueshme për Neroaxurët.

Boshnjaku ka shprehur dëshirën e tij për tu transferuar te Interi, mirëpo Roma nuk dëshiron ta shesë atë.

Plani B i Interit në rast se dështon transferimi i Dzekos është Paulo Dybala.

Transferimi i Dybalas është një mision edhe më i komplikuar se ai i Dzekos, pasiqë Juventusi nuk dëshiron që argjentinasi të transferohet te rivalët e tyre.

Mirëpo në këtë transferim pritet të përfshihet Mauro Icardi. Juventus ka shfaqur interesim për Icardin dhe mund ta pranojë ofertën e Interit. Interi pritet që për Dybalan ta ofrojë Icardin dhe para.

Interi është i gatshëm tia ofrojë Icardin edhe Romës, në rast se Romakët bien dakord për largimin e Dzekos.

Mirëpo Icardi dëshiron vetëm dhe Juventusin dhe shkëmbimi me Dybalan bëhet gjithnjë e më i mundshëm.

 

Reklama

TË FUNDIT

Real Madrid bën gati shkëmbimin e bujshëm!

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, është një admirues i madh i Erling Haaland dhe po bën gati terenin gati për ta transferuar atë...

AC Milan po përgatitë surprizën e këndshme për tifozët e saj!

Bëhet e ditur se drejtuesit e AC Milan së fundmi janë takuar me përfaqësuesit e mesfushorit të Manchester City, David Silva, raporton Corriere dello...

Houssem Aouari drejt Premier League!

Houssem Aouar është padyshim një prej talenteve më të dalluar në këtë sezon në gjithl ligat e mëdha europiane. Forma që po kalon me Lyon...

Chelsea dhe Arsenal në betejë për yllin e Bayern!

Pas Arsenalit edhe Chelsea ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit ët Bayern Munchen, Jerome Boateng. Mbrojtësi gjerman po përflitet shumë se...

UEFA tregon formacionin më të mirë në historinë e Champions League!

UEFA ka bërë publik formacionin më të mirë në historinë e Champions League, ku shumica prej tifozëve janë pajtuar me këtë përzgjedhje. Në portë është...

Liverpool duelon me Real Madrid në merkato!

Jurgen Klopp e pëlqen shumë Boubakary Suomuare të Lille dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit një transferim të tij gjatë verës. Gjermani nuk duket...

Bayern dhe zyrtarisht rinovon me Muller!

Thomas Muller edhe zyrtarisht tanimë ka rinvouar kontratën me Bayern Munchen. Mediat gjermane kishin ditë që raportonin për një rinovim mes të dy palëve dhe...

City transferon yllin e Juves?!

Pep Guardiola duket se vendosur që të bëj një ribashkim me Douglas Costa por kësaj rradhe jo tek Bayern Munchen por tek Manchester City,...

More Articles Like This