Reklama

1 miliard euro shpenzime, La Liga ngre sot siparin

Must Read

Bombë nga Spanja: Marcelo transferohet në Serie A!

Marcelo po has jo pak vështirësi te Reali i Madridit ku minutazhi i tij sa vjen e zvogëlohet. Sipas...

Inter rrëmben yllin e ri të United para Juventusit

Mediat italiane raportojnë se Interi është në bisedime me yllin e ri të Manchester United, Tahith Chong. 20-vjeçari shihet si...

Inter nuk ka të ndalur, përforcimi i dytë zbarkon në Milano

Interi ka arritur të gjejë një tjetër futbollistë anësor dhe bëhet fjalë për nigerianin Victor Moses, i cili është...

Milan për shopping te Atletico, por jo për Correan

Milani mund ta rivalizojë Manchester Unitedin për mesfushorin e Atletico Madridit, Marcos Llorente.  Drejtuesit e Milanit tani janë të fokusuar...

Punë e kryer: Eriksen është futbollist i Interit, ja kur bëhet zyrtarizimi

Siç raporton Sky Sports, Christian Eriksen është futbollist i Interit. Sky Sports, shkruan se Interi ka siguruar shërbimet e danezit...

Edhe pak orë dhe në Spanjë do të nisë lufta për të shkurorëzuar Barcelonën. Në fakt, janë katalanasit ata që do të hapin sezonin e sivjetshëm të kampionatit spanjoll, teksa sot në mbrëmje (21:00) do të luajnë në tokë baske kundër Atletikos së Bilbaos. Blaugranat e nisin si favoritë dhe jo vetëm sepse kanë tredhëmbëshin Grizman-Mesi-Suarez.

Atyre mund t’u bashkohet së shpejti Nejmar, teksa Ernesto Valverde ka në stol edhe dikë të kalibrit të Dembelesë. Kurorën e Barçës do ta kërkojë Reali i Madridit që do të ketë një Hazard më shumë në skuadër që do të udhëheqë “Los BLancos” falë edhe golave të Joviçit. Edhe në anën tjetër të Madridit nuk bëjnë shaka.

Ardhja së shpejti e Rodrigos dhe sidomos cilësia e treguar nga Zhoao Feliks në miqësoret e para e qetësojnë disi Pablo Simeonen. Talenti portugez ishte shumë pranë Sitit të Guardiolës, por Atletiko u tregua më e shpejtë, duke paguar 126 milionë eurot dhe duke siguruar një futbollist me të ardhme të garantuar. Për më shumë informacione pyesni Juventusin dhe Mauricio Sarrin.

NË GJUETI TË TITULLIT – Siç thamë, Barcelona ka një fillim më se të komplikuar sot në mbrëmje në “San Sebastian”. Më pas stafeta do t’i kalojë Realit të Zidanit. Pas një sezoni të dështuar, “Los Blancos” do të kërkojnë revansh, jo vetëm në kampionat, por edhe në Europë. Aventura e tyre do të nisë nesër në transfertën e Vigos kundër Seltës. Me të hënat që janë kthyer “mollë” e ndaluar në Spanjë, Atletiko do ta mbyllë këtë javë të parë të dielën në 22:00 me sfidën kundër Getafes në “Wanda Metropolitano”.

 

JO VETËM TRE – Kampionati spanjoll nuk janë vetëm dy ekipet e Madridit dhe Barcelona. Këtë sezon do të tentojë të thotë fjalën e saj edhe Sevija, e cila vjen nga një sezon merkatoje ku u shpenzuan thuajse 150 milionë euro në blerje, teksa stoli është në duart e Hulen Lopetegit. Valencia, fituese në fuqi e Kupës së Mbretit, kandidohet për një sezon prej protagonisteje. Megjithëse janë fare pranë shitjes së bomberit Rodrigo, në “Mestalla” janë besimplotë për sezoni e ri.

MBRETËRESHË SHPENZIMESH – Kampionati spanjoll, përveç joshjes tipike, këtë vit do të mbajë edhe kurorën e “xhepshpuarit” në Europë, falë 52 për qind të parave të investuara që kanë ardhur nga klubet spanjolle. Në total, 20 ekipet iberike kanë shpenzuar 1.17 miliardë euro për t’u përforcuar në kuadër të sezonit që nis sot në mbrëmje.

Zhoao Feliks me 126 milionë euro, Grizman (120 mln €) Hazard (100 mln €) janë vetëm disa goditje që mund të dalin në plan të dytë nëse PSG shet Nejmarin për 250 milionë euro (kaq pretendon Al Khelaifi). Po flasim për Spanjën, froni i mbretëreshës së merkatos të së cilës nuk cenohet.

Reklama

TË FUNDIT

Nuk ka të ndalur, Ronaldo shënon super gol ndaj Romës (VIDEO)

https://twitter.com/GoalsGaloreVids/status/1220077509447995393?s=20

Barcelona eleminon me vështirësi Ibiza Eivissan nga Kupa e Mbretit

Barcelona e ka eliminuar UD Ibiza-Eivissa nga Kupa e Mbretit me rezultat 2-1. Pas vetëm nëntë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e...

Formacionet zyrtare Manchester United – Burnley

Manchester United do të kërkojë të kthehet te fitorja në ndeshje ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq...

Formacionet zyrtare Unionistas – Real Madrid

Unionistas do të jetë nikoqir i Real Madridi për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit. Të dyja skuadrat i kanë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Roma

Juventusi do ta pres Romën në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku fituesi kalon tutje. Zonja e Vjetër arriti ta eliminojë Udinesen,...

Pas Kulusevskit, Juventus transferon një tjetër yll të Serie A

Siç raporton Tuttosport, Juventusi pas transferimit të Dejan Kulusevskit synon transfermin e yllit të Brescias, Sandro Tonali. 19-vjeçari shihet si e ardhmja e futbollit italian...

Tottenham nuk heq dorë nga Muriqi, ja oferta e re e Spurs…

Tottenham Hotspur është duke kërkuar me çdo kusht një zëvendësues për të lënduarin Harry Kane. Në krye të listës mbetet ylli i Fenerbahces, Vedat Muriqi,...

Mediat e bënin punë të kryer, por Barcelona rrëmben lojtarin e dëshiruar nga Interi

Barcelona thuhet se është gati të bëjë një veprim të vonshëm për sulmuesin e Chelseat, Olivier Giroud, i cili pëlqehet shumë nga Interi. Reprezentuesi 33-vjeçar...

More Articles Like This