Reklama

Icardi “prangoset” edhe në rast shitjeje, Marota mendon për një klauzolë anti-Juve

Must Read

Bombë nga Spanja: Marcelo transferohet në Serie A!

Marcelo po has jo pak vështirësi te Reali i Madridit ku minutazhi i tij sa vjen e zvogëlohet. Sipas...

Inter rrëmben yllin e ri të United para Juventusit

Mediat italiane raportojnë se Interi është në bisedime me yllin e ri të Manchester United, Tahith Chong. 20-vjeçari shihet si...

Inter nuk ka të ndalur, përforcimi i dytë zbarkon në Milano

Interi ka arritur të gjejë një tjetër futbollistë anësor dhe bëhet fjalë për nigerianin Victor Moses, i cili është...

Milan për shopping te Atletico, por jo për Correan

Milani mund ta rivalizojë Manchester Unitedin për mesfushorin e Atletico Madridit, Marcos Llorente.  Drejtuesit e Milanit tani janë të fokusuar...

Punë e kryer: Eriksen është futbollist i Interit, ja kur bëhet zyrtarizimi

Siç raporton Sky Sports, Christian Eriksen është futbollist i Interit. Sky Sports, shkruan se Interi ka siguruar shërbimet e danezit...

Fatet e katër skuadrave: Inter, Roma, Napoli dhe Juventus janë të lidhura së bashku nga vendimi që mund të marrë shumë shpejt Mauro Ikardi në lidhje me të ardhmen e tij.

Ikardi Marota
Sulmuesi argjentinas ka vendosur që t’i japë vetes disa ditë kohë, por jo duke qëndruar pa lëvizur (si futja e djeshme e avokatit në punë), ndonëse ai shpreson dhe pret të paktën deri të hënën një tentativë të mundshme nga ana e Juventusit për të vënë më pas me shpatulla pas murit përfundimisht Interin.

Gjithsesi, kjo lëvizje nga ana e bardhezinjve duket shumë e vështirë që të ndodhë, duke parë se deri tani nuk ka mundur që të shesë asnjë prej tre sulmuesve që ka nxjerrë në merkato: Paulo Dibala, Mario Manxukiç apo edhe Gonzalo Higuain. Nëse njëri prej tyre do të mund të bindet dhe të vendosë që të ndërrojë mendje deri në fund të merkatos, ndoshta drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratiçi, mund të vendosë që të hidhet në sulm për Mauro Ikardin, por pikërisht këtu hyn në skenë Xhuzepe Marota.

Administratori i deleguar i Interit si dhe ish-numri dy i klubit të Juventusit ka vendosur që të ndezë një hakmarrje personale me torinezët dhe nuk ka ndërmend që të dorëzohet lehtë. Ai ka si qëllim që për asnjë moment të vetëm dhe asnjëherë në të ardhmen e afërt të mos lejojë transferimin e argjentinasit në radhët e “Zonjës së Vjetër”.

Mënyra për ta bërë këtë është që në kontratën e ardhshme Ikardi mund të vendosë të pranojë me skuadrën e Romës që shihet si favoritja për të blerë shërbimet e “Mauritos”, të vendoset një klauzolë që do ta ndalonte shitjen e ish-kapitenit zikaltër te torinezët, deri në përfundim të kontratës me verdhekuqtë, apo cilësdo skuadre tjetër. Sesa do të mund t’ia arrijë Marota kësaj gjëje, duhet parë dhe mësuar, por në selinë e Interit është ky zotimi që është marrë.

Kjo zgjedhje vjen si rrjedhojë e faktit që jo vetëm t’u mohohet një prej rivaleve për titull si Juventusi që të përforcohet me cilësitë e Mauro Ikardit, por në të njëjtën kohë për t’iu hakërryer lojtarit për të gjithë sjelljen e bërë prej tij dhe bisedimeve që kanë ndodhur pas shpatullave të Interit me Fabio Paratiçin.

Reklama

TË FUNDIT

Nuk ka të ndalur, Ronaldo shënon super gol ndaj Romës (VIDEO)

https://twitter.com/GoalsGaloreVids/status/1220077509447995393?s=20

Barcelona eleminon me vështirësi Ibiza Eivissan nga Kupa e Mbretit

Barcelona e ka eliminuar UD Ibiza-Eivissa nga Kupa e Mbretit me rezultat 2-1. Pas vetëm nëntë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e...

Formacionet zyrtare Manchester United – Burnley

Manchester United do të kërkojë të kthehet te fitorja në ndeshje ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq...

Formacionet zyrtare Unionistas – Real Madrid

Unionistas do të jetë nikoqir i Real Madridi për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit. Të dyja skuadrat i kanë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Roma

Juventusi do ta pres Romën në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku fituesi kalon tutje. Zonja e Vjetër arriti ta eliminojë Udinesen,...

Pas Kulusevskit, Juventus transferon një tjetër yll të Serie A

Siç raporton Tuttosport, Juventusi pas transferimit të Dejan Kulusevskit synon transfermin e yllit të Brescias, Sandro Tonali. 19-vjeçari shihet si e ardhmja e futbollit italian...

Tottenham nuk heq dorë nga Muriqi, ja oferta e re e Spurs…

Tottenham Hotspur është duke kërkuar me çdo kusht një zëvendësues për të lënduarin Harry Kane. Në krye të listës mbetet ylli i Fenerbahces, Vedat Muriqi,...

Mediat e bënin punë të kryer, por Barcelona rrëmben lojtarin e dëshiruar nga Interi

Barcelona thuhet se është gati të bëjë një veprim të vonshëm për sulmuesin e Chelseat, Olivier Giroud, i cili pëlqehet shumë nga Interi. Reprezentuesi 33-vjeçar...

More Articles Like This