Reklama

Rivaldo: Coutinho e kishte të vështirë te Barcelona për shkak të Messit

Must Read

Bombë nga Italia: Ronaldo largohet nga Juventusi, zbulohet skuadra e re

Coronavirusi ka goditur rëndë klubet e futbollit dhe Juventusi rrezikon ta humbasë Cristiano Ronaldon për shkak të krizës ekonomike.  Portugezi...

Milan me një tjetër transferim nga Juventusi: Rosonerët transferojnë mesfushorin e Biankonerëve

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund ta transferojë mesfushorin e talentuar të Juventusit, Rolando Mandragora. Juventus planifikon që ta shfrytëzojë...

Conte e dëshiron me çdo kusht: Zbulohet përforcimi i parë i Interit për merkaton e verës

Trajneri i Interit, Antonio Conte është i interesuar për ta transferuar Marcos Alonson nga Chelsea. Neroaxurët kanë shfaqur interesim për...

Reali nuk e do, Juventusi gati ta blejë atë!

Real Madrid nuk është e interesuar që ta mbaj në skuadër talentin e saj aktualisht të huazuar tek Borussia...

E konfirmon agjenti i lojtarit, ai transferohet tek Milan gjatë kësaj vere!

Mesfushori portugez i Benficas, Florentino, ka qenë synimi i Milanit gjatë muajit të janarit. Rossonerët zhvilluan bisedimet edhe me lojtarin...

Kalimi i Philippe Coutinho në Bayern Munich ka “zhgënjyer” Rivaldon, por braziliani pranon se nuk është kurrë e lehtë në Barcelonë kur “Lionel Messi vazhdimisht merr të gjitha lëvdatat”.

27-vjeçari kërkon të rikthejë formën e tij të vjetër, pasi kompletoi huazimin e tij te ‘Bavarezët’.

Koha e Coutinhos në Barcelonë nuk kaloi ashtu siç ishte planifikuar.

“Unë gjithmonë besoja se Philippe Coutinho kishte aftësinë për të pasur sukses në Barcelona, por gjërat po merrnin shumë kohë dhe të dy palët ranë dakord për një transferim në Bayern Munich”.

“Jam pak i zhgënjyer për dështimin e tij në fitimin e një vendi të rregullt në ekipin e parë, por mbase ai nuk ishte më i sigurt për këtë dhe i pakënaqur, kështu që ai zgjodhi për një transferim në një klub tjetër të madh duke u përpjekur të rimarrë përfundimisht formën e tij më të mirë nga koha e tij në Liverpool”.

“Asnjëherë nuk është e lehtë të gjesh hapësirën tënde në një ekip ku Lionel Messi vazhdimisht merr gjithë lëvdatat dhe përgjegjësinë. Ka pak lojtarë në botë që janë të aftë të arrijnë një situatë të tillë dhe të imponohen, dhe mbase Coutinho nuk kishte durim të mjaftueshëm për të gjetur vendin e tij në ekip”, tha Rivaldo.

Reklama

TË FUNDIT

Zbulohet plani i fundit për rikthimin e kampionateve

Në kolonat e El Pais, prestigjoze spanjolle, vijnë detaje të reja sa i përket rinisjes së kampionateve kombëtare. E thënë që gjëja më e mirë...

Lajm i mirë nga Spanja: Shërohen 10 lojtarët dhe trajneri i Valencias nga coronavirusi

Dhjetë lojtarë dhe trajneri i Valencias që kishin rezultuar pozitivisht me coronavirus, janë shëruar plotësisht. Marca raporton se më 16 mars lojtarët e Los Che...

Mane e dëshmon edhe njëherë anën e tij humane: Do të ndërtojë spital në Senegal

Sadio Mane njihet si një humanist i madh mes futbollistëve. Mane ka ndihmuar disa herë për ndërtimin e shkollave dhe objekteve të tjera në interes...

Kjo video e dëshmon pse De Bruyne është mesfushori më i mirë për momentin

Kevin De Bruyne është njëri nga mesfushorët më të mirë dhe një video me pasimet e tij është bërë virale në rrjetet sociale. De Bruyne...

Pasuesi i Chiellinit: Juventus ka zgjedhur kapitenin e ardhshëm

Mbrojtësi i Juventusit Giorgio Chiellini është në fundin e karrierës dhe te Juventusi kanë filluar të mendojnë për kapitenin e ri. Gazzetta dello Sport, shkruan...

Sarri transferon yllin e Chelsea te Juventusi

Tanimë është e qartë se Willian do të largohet nga Chelsea në fund të sezonit si futbollist i lirë, ndërsa klubet e interesuara kanë...

UEFA sot mbajti mbledhje me video-konferencë, këto janë të gjithë vendimet e marra

UEFA ka mbajtur sot një video-konferencë me 55 federatat e saj anëtare, ku janë diskutuar shumë çështje të rëndësishme sa i përket ecurisë së...

Inter arrin marrëveshje për uljen e pagave!

Pas skuadrës së Juventusit që arriti e para marëveshje me lojtarët e saj për të ulur pagat, tani një gjë të tillë e ka...

More Articles Like This