Reklama

De Laurentiis zbulon prapaskenat e negociatave me Icardin

Must Read

Bombë nga Spanja: Marcelo transferohet në Serie A!

Marcelo po has jo pak vështirësi te Reali i Madridit ku minutazhi i tij sa vjen e zvogëlohet. Sipas...

Inter rrëmben yllin e ri të United para Juventusit

Mediat italiane raportojnë se Interi është në bisedime me yllin e ri të Manchester United, Tahith Chong. 20-vjeçari shihet si...

Milan për shopping te Atletico, por jo për Correan

Milani mund ta rivalizojë Manchester Unitedin për mesfushorin e Atletico Madridit, Marcos Llorente.  Drejtuesit e Milanit tani janë të fokusuar...

Inter nuk ka të ndalur, përforcimi i dytë zbarkon në Milano

Interi ka arritur të gjejë një tjetër futbollistë anësor dhe bëhet fjalë për nigerianin Victor Moses, i cili është...

Punë e kryer: Eriksen është futbollist i Interit, ja kur bëhet zyrtarizimi

Siç raporton Sky Sports, Christian Eriksen është futbollist i Interit. Sky Sports, shkruan se Interi ka siguruar shërbimet e danezit...

Mauro Icardi ishte ëndrra, por Fernando Llorente u ble si lojtar i lirë në fund të merkatos. Napoli gjeti ngushëllim te spanjolli për shkak të vështirësisë për ta bindur argjentinasin, i cili fluturoi drejt Parisit ditën e fundit të transferimeve të kësaj vere.

Aurelio De Laurentiis shpjegoi se si ish-sulmuesi i Juventusit dhe Tottenham u kërkua personalisht nga Carlo Ancelotti. Këto janë fjalët e tij, të raportuara nga “Il Corriere dello Sport”: “Llorente nuk është ideja ime, por e Ancelottit. Askush nuk do ta shante një lojtar të nivelit të lartë si Icardi, por që nga momenti i parë, Ancelotti zgjodhi Llorente. Trajneri pretendoi se ishim të plotësuar në sulm dhe se kishim nevojë për një kampion, që të luajë në 30 minutat e fundit të ndeshjeve”.

Icardi zgjodhi të shkojë në Paris, duke lënë me “gisht në gojë” Napolin. Presidenti De Laurentiis zbulon prapaskenat e një operacioni, që nuk e finalizoi dot me sukses: “Për ta blerë atë, i ofrova Interit 60 milionë euro, plus shpërblime të tjera. Pra, një total prej 65 milionë euro. Wanda Nara-s i propozova një pagë bruto rreth 12 milionë euro për burrin e saj. Icardi nuk është budalla, ai shkoi në një ekip si PSG, ku mund të fitojë më lehtë se te Napoli. 

Për të ristatuar në Europë ishte zgjidhja më e mirë për të, unë kurrë nuk pendohem. Ardhja e Icardit do të kishte penguar blerjen e Llorente, për të cilin jam super i bindur, ashtu si Ancelotti. Mbi të gjitha, Icardi do t’i kishte bërë hije Milik, do t’ia prishte humorin atij. Personalisht, vazhdoj ta konsideroj atë yllin e vërtetë të madh të sulmit të Napolit”.

Reklama

TË FUNDIT

Nuk ka të ndalur, Ronaldo shënon super gol ndaj Romës (VIDEO)

https://twitter.com/GoalsGaloreVids/status/1220077509447995393?s=20

Barcelona eleminon me vështirësi Ibiza Eivissan nga Kupa e Mbretit

Barcelona e ka eliminuar UD Ibiza-Eivissa nga Kupa e Mbretit me rezultat 2-1. Pas vetëm nëntë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi me golin e...

Formacionet zyrtare Manchester United – Burnley

Manchester United do të kërkojë të kthehet te fitorja në ndeshje ndaj Burnleyt në kuadër të xhiros së 24-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq...

Formacionet zyrtare Unionistas – Real Madrid

Unionistas do të jetë nikoqir i Real Madridi për përballjen në kuadër të 1/16 së finales në Kupën e Mbretit. Të dyja skuadrat i kanë...

Formacionet zyrtare: Juventus – Roma

Juventusi do ta pres Romën në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku fituesi kalon tutje. Zonja e Vjetër arriti ta eliminojë Udinesen,...

Pas Kulusevskit, Juventus transferon një tjetër yll të Serie A

Siç raporton Tuttosport, Juventusi pas transferimit të Dejan Kulusevskit synon transfermin e yllit të Brescias, Sandro Tonali. 19-vjeçari shihet si e ardhmja e futbollit italian...

Tottenham nuk heq dorë nga Muriqi, ja oferta e re e Spurs…

Tottenham Hotspur është duke kërkuar me çdo kusht një zëvendësues për të lënduarin Harry Kane. Në krye të listës mbetet ylli i Fenerbahces, Vedat Muriqi,...

Mediat e bënin punë të kryer, por Barcelona rrëmben lojtarin e dëshiruar nga Interi

Barcelona thuhet se është gati të bëjë një veprim të vonshëm për sulmuesin e Chelseat, Olivier Giroud, i cili pëlqehet shumë nga Interi. Reprezentuesi 33-vjeçar...

More Articles Like This