Reklama

Trajnerët më të paguar në Serie A, Conte nuk ka rivalë

Must Read

Superkompjuteri parashikon ndeshjet e 1/8-es në Ligën e Kampionëve

Ndeshjet e 1/8-es të Ligës së Kampionëve janë parashikuar nga një superkompjuter. Shorti i muajit dhjetori vuri përballë disa ekipet...

“Brenda 5 viteve më ndryshoi jeta, nga shitës cigaresh te Man Utd”, njihuni me historinë e veçantë të Eric Bailly

Pa fund janë historitë e njerëzve që futbollin e kanë parë si rrugën e shpëtimit të tyre nga varfëria. E...

Jurgen Klopp për Serie A: Kjo është skuadra që dëshiroj ta fitojë Scudetto-n

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp do të donte ta shihte Lazion të fitojë Scudetto. Klopp ishte duke folur për Rai...

Po përgatitet shkëmbimi i vitit: Juventus dhe PSG shkëmbejnë yjet e tyre!

Juventus sot triumfoi ndaj Brescias me rezultat 2-0 në kuadër të gjiros së 24. të Serie A dhe kështu...

Pritet vendimi i Interit: Barcelona ofron dy yje dhe para për Lautaron

Barcelona e dëshiron me çdo kusht Lautaron në verë. Argjentinasi është në shënjestrën e Katalanasve për një kohë të...

Antonio Conte nuk ka rivalë përsa i përket garës së trajnerëve më të paguar në Serie A.

Për të rikthyer në majat e futbollit italian zikaltër kanë vendosur që top-playerin e vërtetë ta kenë në stol dhe jo në fushë. Conte para disa muajsh nënshkroi një kontratë 3-vjeçare me klubin milanez me një pagë të frikshme prej 11 milionë eurosh në sezon me familjen Zhang që vendosi të hapte thesin për të bindur ish-trajnerin e Chelsea-t të transferohej në Milano.

Aktualisht Conte përfiton më shumë se sa ka marrë Jose Mourinho në sezonin e tij të parë te zikaltrit. Special One në sezonin 2008-2009 derdhi në arkat e tij vetëm 9 milionë euro ndërsa në sezonin e dytë për shkak të një sërë bonusesh pasi arriti të fitonte tripletën paga e tij preku kuotën e 11 milionë eurove aq sa Conte.

Në podiumin e trajnerëve më të paguar të Serie A, bashkë me Conten janë edhe Maurizio Sarri e Carlo Ancelotti. Tekniku i Juventusit përfiton 5,5 milionë euro plus bonuset ndërsa Ancelotti vetëm 5 milionë euro.

Conte merr dyfishin e Sarrit dhe më shumë se dyfishin e Ancelottit, ndërkohë që diferenca më trajnerët e tjerë është e frikshme pasi Giampaolo i Milanit merr vetëm 2 milionë euro dhe në hierarkinë e pagave qëndron pas edhe të tillë si Fonseca, Mihajlovic e Gasperini me këtë të fundit që ka rinovuar para pak kohësh me Atalantën. I fundit në listë është kroati Igor Tudor i Udineses me vetëm 500 mijë euro në sezon.

Reklama

TË FUNDIT

Atletico mposht Liverpoolin, Haland i jep fitoren Dortmundit ndaj PSG

Ka mjaftuar një gol i Saul që në minutën e 4 që Atl Madrid të triumfojë 1-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të...

Neymar barazon, Haland kundërpërgjigjet me një euro gol (VIDEO)

https://twitter.com/Livestream_102/status/1229881960912359425?s=20 https://twitter.com/5kySports/status/1229882680759681024?s=20

Nuk kanë fund problemet për Cityn, UEFA hap hetime të reja

Duket se hetimet rreth sponsorizimeve të Mançester Sitit nuk do të mbyllen me kaq. Prestigjiozja “The Guardian” shkruan së fundmi se UEFA ka ndërmend të...

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – PSG

Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit. Skuadra gjermane dhe ajo franceze e zhvillojnë ndeshjen e...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Wanda Metropolitano është arena e duelit ndërmjet klubit spanjoll...

Bombë nga Italia: Sanchez largohet nga Interi, por jo nga Milano!

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund të tentojë transferimin e Alexis Sanchez në merkaton e verës. Sanchez u transferua te Manchester United në vitin 2018,...

More Articles Like This