Reklama

Bombë: Dy gjigantë italian futen në garë për Muriqin

Must Read

Superkompjuteri parashikon ndeshjet e 1/8-es në Ligën e Kampionëve

Ndeshjet e 1/8-es të Ligës së Kampionëve janë parashikuar nga një superkompjuter. Shorti i muajit dhjetori vuri përballë disa ekipet...

“Brenda 5 viteve më ndryshoi jeta, nga shitës cigaresh te Man Utd”, njihuni me historinë e veçantë të Eric Bailly

Pa fund janë historitë e njerëzve që futbollin e kanë parë si rrugën e shpëtimit të tyre nga varfëria. E...

Jurgen Klopp për Serie A: Kjo është skuadra që dëshiroj ta fitojë Scudetto-n

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp do të donte ta shihte Lazion të fitojë Scudetto. Klopp ishte duke folur për Rai...

Po përgatitet shkëmbimi i vitit: Juventus dhe PSG shkëmbejnë yjet e tyre!

Juventus sot triumfoi ndaj Brescias me rezultat 2-0 në kuadër të gjiros së 24. të Serie A dhe kështu...

Pritet vendimi i Interit: Barcelona ofron dy yje dhe para për Lautaron

Barcelona e dëshiron me çdo kusht Lautaron në verë. Argjentinasi është në shënjestrën e Katalanasve për një kohë të...

Vedat Muriqi muaj më parë ka kompletuar transfeirmin te Fenerbahce nga Rizespor.

Ylli i kosovar ka shkëlqyer me gjigantin turk në kampionat, por ka pasur paraqitje të jashtëzakonshme edhe me Përfaqësuesen e Kosovës në dy ndeshjet e shtatorit ndaj Çekisë e Anglisë duke shënuar dy gola.

Falë paraqitjeve të mira të tij, skuadra të mëdha si Atletico Madrid, Tottenham Hotspur apo Lazio të interesohen për të.

Ndërkohë së fundmi mediat italiane kanë raportuar se në garë janë future edhe dy ekipet e mëdha nga Serie A.

Napoli dhe Fiorentina janë dy skuadrat që kanë shprehur interesim për shërbimet e prizrenasit.

Megjithatë nuk do të jetë i lehtë transferimi i tij, pasi mediat turke kanë raportuar se Fenerbahce synon t’i vendos klauzolë largimi prej 50 milionë eurove.

Muriqi para transferimit te Fenerbahce ka luajtur edhe për Genclerbirligin, Teutën e Durrësit, Besën e Kavajës dhe Lirinë e Prizrenit.

Reklama

TË FUNDIT

Nuk kanë fund problemet për Cityn, UEFA hap hetime të reja

Duket se hetimet rreth sponsorizimeve të Mançester Sitit nuk do të mbyllen me kaq. Prestigjiozja “The Guardian” shkruan së fundmi se UEFA ka ndërmend të...

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – PSG

Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit. Skuadra gjermane dhe ajo franceze e zhvillojnë ndeshjen e...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Wanda Metropolitano është arena e duelit ndërmjet klubit spanjoll...

Bombë nga Italia: Sanchez largohet nga Interi, por jo nga Milano!

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund të tentojë transferimin e Alexis Sanchez në merkaton e verës. Sanchez u transferua te Manchester United në vitin 2018,...

Zyrtare: UEFA zbulon topin me të cilin do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve (FOTO)

UEFA dhe Adidas kanë publikuar topin me të cilin do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve për këtë edicion. Modeli i ri quhet Istanbul...

Thjeshtë fantastik: Ja se si Jurgen Klopp e transformoi Liverpoolin në një skuadër të frikshme

Liverpooli duhet t’i falënderohet Jurgen Kloppit që ia ka kthyer nderin dhe krenarinë si klub, derisa në dy vitet e fundit po fitojnë pothuajse...

Ofertë tunduese: Reali ofron Bale dhe 65 milionë euro për yllin e Interit!

Zinedine Zidane ka filluar të mendojë që tani për skuadrën e sezonit të ardhshëm. Gareth Bale pritet të jetë lojtari i parë që do të...

More Articles Like This