Reklama

Nëna e Sarrit nuk i ka folur atij kur e ka kuptuar që do të transferohet te Juventusi

Must Read

Superkompjuteri parashikon ndeshjet e 1/8-es në Ligën e Kampionëve

Ndeshjet e 1/8-es të Ligës së Kampionëve janë parashikuar nga një superkompjuter. Shorti i muajit dhjetori vuri përballë disa ekipet...

“Brenda 5 viteve më ndryshoi jeta, nga shitës cigaresh te Man Utd”, njihuni me historinë e veçantë të Eric Bailly

Pa fund janë historitë e njerëzve që futbollin e kanë parë si rrugën e shpëtimit të tyre nga varfëria. E...

Jurgen Klopp për Serie A: Kjo është skuadra që dëshiroj ta fitojë Scudetto-n

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp do të donte ta shihte Lazion të fitojë Scudetto. Klopp ishte duke folur për Rai...

Po përgatitet shkëmbimi i vitit: Juventus dhe PSG shkëmbejnë yjet e tyre!

Juventus sot triumfoi ndaj Brescias me rezultat 2-0 në kuadër të gjiros së 24. të Serie A dhe kështu...

Pritet vendimi i Interit: Barcelona ofron dy yje dhe para për Lautaron

Barcelona e dëshiron me çdo kusht Lautaron në verë. Argjentinasi është në shënjestrën e Katalanasve për një kohë të...

Maurizio Sarri do të kthehet në pankinë, pas problemeve shëndetësore që kaloi. Të shtunën, në orën 15:00, do të jetë në “kullën e regjisë” bardhezi, në stadiumin “Artemio Franchi” të Firences.

Fiorentina dhe Juventus janë gati për të “përplasur brirët”, me synimin e qartë: fitoren. Kjo e fundit është e panjohur deri më tani për vjollcët, në këtë kampionat, sepse i humbën të dyja ndeshjet e para, me Napolin dhe Genoa.

Do të jetë një emocion i veçantë për Maurizio Sarri, që rikthehet pas pneumonisë, që e goditi në gusht dhe nuk e lejoi t’i drejtonte kampionët kundër Parmës dhe Napolit. “Il Corriere dello Sport” intervistoi Aurelio Virgili, mik i trajnerit toskan dhe djali i Giuseppe, sulmuesi i Fiorentinës nga viti 1954 deri më 1958. Zbulimi i tij është nga ato të fortët: “Sarri do ta bëjë punën e tij si kundërshtar për 90 minuta, pastaj do të bëhet përsëri tifoz i Fiorentinës”.

Që Sarri është një tifoz i ngjyrave vjollcë, Virgili e di me kohë: “Kur ai nuk mund ta shohë një ndeshje të Fiorentinës, gjithmonë më pyet: si luajti? Një herë më tha që në fund të karrierës do të donte të stërviste edhe falas aty”. Më në fund, një anekdotë nga moment kur nënshkroi me Juventusin, e cila përfshin nënën e Sarrit: “Nëna e Maurizio, kur dëgjoi se kishte nënshkruar për Juventusin, i tha atij: nuk do të flas më me ty”.

Reklama

TË FUNDIT

Atletico mposht Liverpoolin, Haland i jep fitoren Dortmundit ndaj PSG

Ka mjaftuar një gol i Saul që në minutën e 4 që Atl Madrid të triumfojë 1-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të...

Neymar barazon, Haland kundërpërgjigjet me një euro gol (VIDEO)

https://twitter.com/Livestream_102/status/1229881960912359425?s=20 https://twitter.com/5kySports/status/1229882680759681024?s=20

Nuk kanë fund problemet për Cityn, UEFA hap hetime të reja

Duket se hetimet rreth sponsorizimeve të Mançester Sitit nuk do të mbyllen me kaq. Prestigjiozja “The Guardian” shkruan së fundmi se UEFA ka ndërmend të...

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – PSG

Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit. Skuadra gjermane dhe ajo franceze e zhvillojnë ndeshjen e...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Wanda Metropolitano është arena e duelit ndërmjet klubit spanjoll...

Bombë nga Italia: Sanchez largohet nga Interi, por jo nga Milano!

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund të tentojë transferimin e Alexis Sanchez në merkaton e verës. Sanchez u transferua te Manchester United në vitin 2018,...

More Articles Like This