Solskjaer me dy mungesa të mëdha për ndeshjen me Leicester

0

Manchester United nuk e ka nisur shumë mirë sezonin duke grumbulluar vetëm 5 pikë në 4 ndeshjet e para të Premier League.

Kjo fundjavë rezervon një tjetër sfidë delikate për Djajtë e Kuq të cilët presin në Old Trafford Leicester City që nuk ka humbur ende asnjë ndeshje duke marrë 3 pikë më shumë se United në 4 ndeshjet e para.

Presioni i pikëve por edhe problemet me dëmtimet janë evidente për skuadrën e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer që siç e ka konfirmuar vetë trajneri norvegjez në konferencën për shtyp Paul Pogba dhe Anthony Martial do të mungojnë ndaj skuadrës së Brendan Rodgers ndërkohë që Solskjaer shpreson të rikuperojë në kohë Aaron Wan-Bissaka dhe Jesse Lindgard.

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here