Formacionet zyrtare: Atletico Madrid-Juventus

0

Atletico Madridi do ta pres Juventusin në ndeshjen hapëse të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Dy skuadrat shihe si favorite për ta kaluar grupin  në të cilin gjenden edhe Bayer Leverkusen dhe Lokomotiva Moska.

Trajneri Diego Simeone ka vendosur që të startojë me Jan Oblak në portë, edhe pse kishte dyshime.

Sulmi do të jetë Joao Felix dhe Diego Costa.

Në anë tjetër Maurzio Sarri do të luajë në sulm me Cristiano Ronaldon, Federico Bernardeschin dhe Gozalo Higuian.

Në bankën rezervë sërish ka mbetur Paolo Dybala.

Atletico Madridi: Oblak; Trippier, Savic, Giménez, Renan Lodi; Lemar, Thomas, Koke, Saúl; Joao Felix, Diego Costa.

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Higuaín, Cristiano Ronaldo.

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here