Pioli ‘i detyruar’ mohon të ketë qenë tifoz i Interit: “Unë gjykohem për atë që do të bëj, jo për të kaluarën

0

tefano Pioli eshte prezantuar pak me pare si tranjeri me i ri i skuadres se Milanit, kundershtareve historik te Interit ne qytetin e Milanos. 

Ish-tekniku zikalter gjate konferences per shtyp ka folur perkrah drejtuesve me te rendesishem te Milanit: Gazidis, Maldini, Boban dhe Massara.

Por nder te tjera ai eshte ndalure dhe tek fakti se ka qene tifoz i Interit qe sipas tij nuk eshte dicka e vertete.

Me poshte, mund te lexoni deklaraten e tij qe le per te deshiruar nese flasim per vlera. Keto kane qene fjalet e tij.

“Une tifoz i Interit? Po flasim per asgje ketu. Per cfare ma beni kete pyetje? E kaluara eshte e kaluar, une jam nje burre, nje profesionist.”

“Isha nje femije 13 vjec shume i ndrojtur dhe me baluke. Tani jam nje burre i pjekur dhe pa floke.”

“Dua te gjykohem vetem per ate qe do te bej me Milanin dhe jo per te kaluaren, kur nuk i kam pasur aspak idete e qarta.”

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here