Reklama

Danimarka mposht me rezultat minimal Zvicrën e Xhakës dhe Shaqirit

Must Read

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

Juventus përforcon sulmin me talentin brazilian!

Juventus është e gatshme që të fillojë negociatat me skuadrën e Santos për të transferuar sulmuesin 18 vjeçar, Kaio...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Danimarka ka arritur të marr një fitore të vështirë, por shumë të vlefshme në fund me rezultat 1-0 ndaj Zvicrës në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë dhe mundësi nga Zvicra, të cilët ishin të pafat.

Granit Xhaka e pati rastin më të mirë në minutën e 15-të, por goditja e tij e fortë u devijua në traversë nga portieri Kasper Schmeichel.

Edhe Admir Mehmedi (35′) pati një mundësi të artë, por edhe këtij iu mohua goli nga Schmeichel, i cili bëri një pritje mahnitëse.

Në pjesën e dytë, vendasit ishin diçka më të mirë dhe përveç rasteve nga të dyja kombëtaret, Danimarka arriti të gjej edhe golin.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutën e 84-të dhe ishte Yussuf Poulsen, i cili shënoi për 1-0 i vetëm përball portierin dhe vulosi fitoren e danezëve.

Me këtë fitore, Danimarka bënë një hap përpara drejt kualifikimit në Euro 2020, pasi ka 12 pikë në vendin e dytë apo katër më shumë se Zvicra e treta.

Në ndeshjen e radhës, Helvetikët e presin në shtëpi Irlandën, ndërsa Danimarka e pret Gjibraltarin.

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This