Reklama

Vidal komenton zërat për të ardhmen e tij

Must Read

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Një tjetër shqiptar në Serie A: Gjiganti italian transferon Vojvodën!

Një tjetër shqiptar në Serie A! Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Standard Liege, Mërgim Vojvoda ka përfunduar në...

Arturo Vidal nuk i merr në konsideratë zërat e vazhdueshme të merkatos, mesfushori kilian e sheh të ardhmen e tij vetëm në Barcelonë, ku dëshiron të fitojë trofeun më të rëndësishëm për klube.

“Është vërtetë që Championsi është objektivi që ndjek dhe që e kam fiksuar në kokë. Ëndërroj finalen e Stambollit dhe jemi gati për ta arritur. E dimë që ky mund të ketë viti ynë. Jam në një klub i cili ka nevojë për këtë trofe.”

Pas një verë gjatë se cilës emri i tij mbushi faqet e gazetave me lajme rreth merkatos, Vidal u zhbllokua në Champions ndaj Interit. Një shaka e fatit, sepse klubi zikaltër e kërkoi me ngulm vitin e fundit.

“Nuk e di nëse isha unë ai që ndryshoi lojën, por ndihesha shumë mirë dhe si zakonisht u mundova të jepja maksimumin për të ndihmuar shokët. Më pëlqyen edhe lëvdatat e tyre, më bënë krenarë, sidomos fjalët e Messit, që është kapiteni ynë, nr 1.”

Skuadrat që dëshirojnë shërbimet e tij duhet ta “flenë mendjen”.

“Jam i lumtur këtu, kam ardhur për të fituar dhe për të patur një rol thelbësor, sikurse ka ndodhur gjithmonë në karrierën time. Nuk mendoj të ndërroj skuadër sa herë hapet merkatoja. Nëse klubi dhe trajneri me thonë se duhet të largohem, ky është diskutim tjetër.”  

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This