Reklama

Zyrtare: Claudio Ranieri trajner i Sampdorias

Must Read

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Një tjetër shqiptar në Serie A: Gjiganti italian transferon Vojvodën!

Një tjetër shqiptar në Serie A! Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Standard Liege, Mërgim Vojvoda ka përfunduar në...

Sampdoria ka emëruar zyrtarisht Claudio Ranierin si trajner e tyre të ri dhe do të debutojë kundër Romës në ditëlindjen e tij të 68-të.

Klubi gjenovez ka ndërprerë me marrëveshje kontratën me trajnerin Eusebio di Francesco shkaku i rezultateve të dobëta dhe kanë vendosur për Ranierin si pasues të tij.

“Presidenti Massimo Ferrero dhe Sampdoria mirëpresin Claudio Ranierin, i cili ka nënshkruar në klubin si Trajner deri më 30 qershor 2021”.

“Presidenti i uron trajnerit, stafit të tij dhe ekipit fat të mirë me punë të bazuar në përkushtim dhe pasion”, thuhet në njoftimin e Sampit.

Ranieri ka pranuar një kontratë dy-vjeçare, megjithëse raportohet se ekziston një mundësi për të përfunduar më herët nëse klubi Blucerchiati bie në Serie B.

Sampdoria është klubi i 17-të i Ranierit në karrierën e tij, ndërsa gjithashtu drejtoi edhe një kombëtare, atë të të Greqisë për katër ndeshje në vitin 2014.

Ai më parë ka punuar te Vigor Lamezia, Puteolana, Cagliari, Napoli, Fiorentina, Valencia (dy herë), Atletico Madridi, Chelsea, Parma, Juventus, Roma (dy herë), Inter, Monaco, Greqia, Leicester City, Nantes dhe Fulham.

 

Ranieri ka 393 ndeshje në Serie A me ekipet e tij, duke rezultuar në 169 fitore, 126 barazime dhe 98 humbje.

Ai në të kaluarën ka fituar titullin në Ligën Premier me Leicester City në sezonin 2015-16, Superkupën Evropiane në 2004 dhe Copa del Rey në 1999 me Valencian, Kupën e Italisë 1995-96 dhe Superkupën 96-97 me Fiorentinën.

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This