Reklama

“Është më i mirë se De Ligt”, gazetari italian i thur elozhe mbrojtësit të Kombëtares shqiptare

Must Read

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Një tjetër shqiptar në Serie A: Gjiganti italian transferon Vojvodën!

Një tjetër shqiptar në Serie A! Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Standard Liege, Mërgim Vojvoda ka përfunduar në...

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është duke kaluar një moment tepër pozitiv në Serinë A, me fanellën e Veronës. Edhe pse vetëm 19-vjeç, Kumbulla, ka arritur të fitojë vendin e titullarit te skuadra italiane, duke qenë shpeshherë deciziv me paraqitjet e tij.

Shqiptari ka fituar vëmendjen e opinionit, ndërsa ka shënuar edhe një gol në këto 9 javë kampionat.

 

Ndërkohë së fundmi, nuk kanë munguar krahasimet nga mediat italiane me mbrojtësin e Juventusit, De Ligt, i cili u ble plot 75 milionë euro nga bardhezinjtë. Sipas gazetarit të “Repubblica”, Xhani Mura, shqiptari është më i mirë se holandezi momentalisht.

 

“De Ligt nuk po jep më siguri në prapavijë. Shkaktoi një tjetër penallti “idiote”. Pas mesit të kampionatit me siguri që do e shohim ndryshe se edhe fusha e lojës do ta ndihmojë që të përmirësohet. Por tani për tani, është Kumbullua më mirë se De Ligt. Kumbulla është rritur me zero kosto te Verona. De Ligt kushtoi 76 milionë euro te Juventusi dhe 78 milionë euro me gjithë detajet e tjera”, shkruan gazetari italian.

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This