Reklama

Reguilon drejt Juventus

Must Read

OH ÇFARË GOLI: Ronaldo shënon nga gjuajtja e lirë ndaj Torinos (VIDEO)

https://twitter.com/goalll18/status/1279455048934850561?s=20

OH ÇFARË KA BËRË: Calhanoglu bombardon portën e Strakoshës (VIDEO)

https://twitter.com/goalll18/status/1279507659952214016?s=20

Jo vetëm Jovic, Milan transferon edhe një tjetër futbollist nga Reali për 20 milionë euro!

Milani verën e kaluar transferoi nga Reali Theo Hernandezin dhe rezultoi të ishte përforcimi më i mirë që kanë...

Marrëveshja është arritur: Ylli i Serie A te City për 80 milionë euro

Siç raportojnë mediat britanike, Manchester City ka arritur marrëveshje personale me Kalidou Koulibalyn. Qytetarët janë në kërkim të një mbrojtësi...

Zbulohet e vërteta e shkëmbimit: Juventus dhe Barcelona ia bënë ‘tetë me dy’ UEFA-s

Shkëmbimi mes Miralem Pjanic dhe Arthur Melos e dëshmoi edhe njëherë se klubet janë të gatshme të bëjnë manovra...

Sergio Reguilon është duke kaluar nëpër një formë shumë të mirë.

Mbrojtësi i majtë spanjoll është huazuar te Sevilla nga Real Madridi ku po luan rregullisht.

22-vjeçari ka mundur t’i bashkohet Juventusit para Sevillas, por ai preferonte një klub ku do të luante rregullisht.

Sipas të përditshmes spanjolle AS, Juventusi po kërkon përsëri shërbimet e tij. Zonja e Vjetër synon ta shes Alex Sandron dhe Reguilon shihet si zëvendësuesi adekuat i brazilianit.

Reprezentuesi spanjoll ka kontratë me Realin vetëm deri në verën e vitit 2020.

Los Blancos i kanë ofruar kontratë të re, por lojtari nuk ka pranuar dhe synon që në verë të largohet si futbollist i lirë.

Gjithsesi Reguilon ka deklaruar më parë se do t’i pëlqente të nënshkruante një kontratë afatgjate me Sevillën nëse nuk do të kishte oferta nga klubet e mëdha.

Mbrojtësi spanjoll këtë edicion ka luajtur në nëntë ndeshje në La Liga ku ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim.

Reklama

TË FUNDIT

Wembley pranë shitjes!

Asociacioni i Futbollit po rishikon planet e saj për shitjen e stadiumit legjendar të Wembley, siç raporton Daily Mail. Shitja e Wembley më herët ishte...

Crystal Palace pas talentit të Chelseas!

Crystal Palace është shprehur e gatshme për transferimin e talentit të Chelseas, Conor Gallagher gjatë kësaj vere, siç raporton the Sun. Gallagher i cili është...

Arsenal i afrohet transferimit të Partey!

Topçinjtë janë në gjendje të shesin ndonjë lojtar për të rritur fondet për transferimin e tij. Arsenal duket e dëshpëruar për të arritur një marrëveshje...

Manchester United dhe Arsenal pas yllit të Real Madrid!

Arsenal dhe Manchester United janë në garë për transferimin e mesfushorit të Real Madrid, James Rodriguez i cili nuk është më në planet e...

Fenerbahce pas dyshes së Barcelonës!

Fenerbahce ka kontaktuar me skuadrën e Barcelonës për një transferim të mundshëm të dyshes Jean-Claire Todibo dhe Moussa Wague, raporton Sport. Turqit janë të vendosur...

Spurs pas dyshes së Wigan!

Tottenham ka shfaqur interesimin e saj për dyshen e skuadrës së Wigan, Joe Gelhardt dhe Jensen Weir, raporton The Sun. Spurs po shpreson në blerjen...

Manchester United në ndjekje të Pellistri!

Manchester United po bëjnë gati një lëvizje për transferimin e anësorit të Penarol, Facundo Pellistri, raporton Eurosport. Djajtë e Kuq po synojnë që të paguajnë...

More Articles Like This