Reklama

Conte: “Kemi pak mundësi për të kaluar fazën e grupeve”

Must Read

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Një tjetër shqiptar në Serie A: Gjiganti italian transferon Vojvodën!

Një tjetër shqiptar në Serie A! Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës dhe i Standard Liege, Mërgim Vojvoda ka përfunduar në...

Interi do të presë në shtëpi Helas Veronën ditën e nesërme, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 12-të në Serinë A.

Zikaltërit nuk vijnë në këtë ndeshje me moralin e lartë, kjo për shkak të humbjes ndaj Dortmundit në mes javë, e cila i zbeh shanset që Interi të kalojë fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Në prag të ndeshjes së nesërme, në konferencë për shtyp ka dalë tekniku zikaltër, Antonio Konte, i cili e vlerëson maksimalisht kundërshtarin dhe thotë se ndjen keqardhje për humbjen ndaj Dortmundit.

“Ndaj Veronës duhet të jemi shumë të vëmendshëm dhe të përgatitur.  Nuk do të jetë një ndeshje e lehtë, ne duhet të jemi mirë, për të harruar zhgënjimin ndaj Dortmundit, zhgënjim i cili mund të lërë pasoja. Është pjesë jonë e pjekurisë, për të harruar shpejt hidhërimin në Ligën e Kampionëve.

Shpërthimi pas ndeshjes ndaj Dortmundit? Unë nuk e shikoj kështu si e shikoni ju. Duhet të përpiqemi të kuptojmë se ku janë bërë gabimet. Kam ardhur këtu për ta ndryshuar këtë ekip, dhe jo të vazhdojmë si në 9 vitet e fundit. Disa gjëra duhet të bëhen më mirë, sepse në jemi Interi. Nuk kam probleme me drejtuesit, ne ndajmë të njëjtat mendime.

Kalimi i fazës së grupeve? Nëse do të fitonim ndaj Dortmundit do të ishim me një këmbë në raundin tjetër, për atë që treguam në Gjermani dhe ndaj Barcelonës, kemi keqardhje që nuk morëm pikë. Të jem i sinqertë, them se humbja ndaj Dortmundit i ka zbehur shanset tona që të kalojmë në. Mundësitë për të kaluar fazën e grupeve janë të vogla, megjithatë ne duhet të fitojmë në ndeshjet e radhës për të shpresuar te ndonjë rezultat.”, u shpreh Konte.

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This