Reklama

Pogba gjithnjë e më afër Juventusit

Must Read

Conte kërkon vetëm një sforco të fundit

Një klasifikim që, për ta thënë sipas Kontes, ka shkuar përtej çdo pritshmërie, e madje edhe përtej çdo precedenti,...

Rashford: Objektivi i Real Madridit

Real Madridi po e kërkon zëvendësuesin e Karim Benzemas për afatin e janarit, pasi Luka Jovic ka dështuar ta...

Presidenti i Barcelonës jep lajmin e madh për Messin dhe tifozët

Edhe pse në moshën 32 vjeç, Messi vazhdon të vendosë standarde të reja të përsosmërisë në La Liga dhe...

Klubi i madh italian, Juventusi është i gatshëm të rikthej në skuadër yllin francez të Manchester Unitedit, Paul Pogba.

Mesfushori francez u transferua në vitin 2016 në Old Trafford për një shifër rekord aso kohe prej 105 milionë euro.

Megjithatë, Pogba ka dështuar të bëhet lider i skuadrën dhe shpeshherë ka qenë në bankën e të akuzuarve shkaku i rezultateve të dobëta të Unitedit.

Situata e tij ka bërë që shumë klube evropiane të kërkojnë transferimin e tij, ndërsa edhe francezi është i interesuar të largohet nga klubi anglez.

Sipas gazetës italiane Tuttosport, Juventusi është i gatshëm të rris interesin e tyre për të nënshkruar me mesfushorin e Unitedit, Pogba.

Edhe reprezentuesi francez thuhet se pëlqen rikthimin në Torino, ndërsa transferimi i tij do të mund të kushtonte rreth 150 milionë euro.

Pogba gjithashtu u lidh edhe me një transferim te Real Madridi dhe Paris Saint-Germain.

Reklama

- Reklama -
- Reklama -

TË FUNDIT

Totti: nga viti i ardhshëm legjendën e Romës do ta shohim…

Françesko Toti njihet si një nga legjendat më të mëdha të futbollit, por edhe si një figurë ikonë e Romës.Për 25 vite, Toti i...

Kush do ta zëvendësojë Vedat Muriqin te Kosova?

FFK përmes një njoftimi ka bërë të ditur se Muriqi do të mungojë në ndeshjet e fundit, kundër Çekisë dhe Anglisë.“Sulmuesi i Kombëtares së...

Ibrahimoviç drejt Serisë A, zbulohet telefonata me trajnerin e ekipit italian

Zlatan Ibrahimoviç është një nga emrat më të diskutuar kohët e fundit, për shkak se vendosur të largohet nga kampionati amerikan dhe do të...

ZYRTARE: Muriqi mungon ndaj Republikës çeke

Vedat Muriqi nuk ka arritur të rikuperohet nga lëndimi.Vedat Muriqi nuk ia ka dalë të riaftësohet nga lëndimi dhe si pasojë do të mungojnë...

Vazhdon ‘mallkimi’ për kapitenët e Arsenalit – goditet edhe Aubameyang

Granit Xhaka nuk doli të ishte viktima e fundit e tifozëve të Arsenalit pas përplasjes pak ditë më parë.Mesfushori shqiptar ishte largua nga fusha...

PSG e do Viniciusin për ta lejuar kalimin e Mbappes te Real Madridi

Paris Saint-Germain është në presion nga e ardhmja e Kylian Mbappes, pasi Real Madridi e do me ngulm transferimin e francezit.Los Blancos e duan...

Situatë tensionuese te Anglia, lojtarët dalin kundër Southgate

Mediet në Angli raportojnë se lojtarët brenda kombëtares mendojnë se ka pasur reagim të tepërt në lidhje me incidentin mes Sterling dhe Gomez në...

“Dhimbje kokë” për Conten, mbrojtësi i Interit dëmtohet dhe lë grumbullimin e Kombëtares

Alesandro Bastoni, lojtari i Interit ka lënë grumbullimin e Kombëtares U-21 të Italisë. Sipas asaj që raporton “Sky Sport”, mbrojtësi ka pasur një dëmtim,...
- Reklama -

More Articles Like This

- Advertisement -