Reklama

Ferdinand zbulon sekretet e Ronaldos: Ja se si u bë më i miri

Must Read

Conte kërkon vetëm një sforco të fundit

Një klasifikim që, për ta thënë sipas Kontes, ka shkuar përtej çdo pritshmërie, e madje edhe përtej çdo precedenti,...

Rashford: Objektivi i Real Madridit

Real Madridi po e kërkon zëvendësuesin e Karim Benzemas për afatin e janarit, pasi Luka Jovic ka dështuar ta...

Presidenti i Barcelonës jep lajmin e madh për Messin dhe tifozët

Edhe pse në moshën 32 vjeç, Messi vazhdon të vendosë standarde të reja të përsosmërisë në La Liga dhe...

Një sportist mbresëlënës dhe model për të gjithë, Cristiano Ronaldo vazhdon të mahnisë me vazhdimësi dhe fizikalitet, rezultat i punës së përpiktë ndër vite.

Ish-partneri i tij, Rio Ferdinand, tregon një anekdotë interesante për mënyrën e jetesës së kampionit portugez. Ish-kapiteni i Manchester United kujton ekipin e njerëzve, që e ndiqnin çdo ditë CR7, qysh në karrierën e tij të hershme: “Ronaldo ishte personi i parë që pashë me një ekip të vetin. E kam fjalën për një ekip njerëzish, të cilëve mund t’iu besonte. Mbaj mend se, kur shkova në shtëpinë e tij, gjeta një duzinë njerëzish me të. 
E pyeta Ronaldon: Kush janë këta njerëz? Çfarë po ndodh? Dhe ai m’u përgjigj: Ky është kuzhinieri im, ky është fizioterapisti im, ky është mjeku im dhe ky është trajneri im personal. Kur u largua nga Manchester United, ai ishte tashmë më i miri në botë. Nëse do t’u jepja këshilla të rinjve, do t’u tregoja këtë shembull, këtë model. Me burimet e duhura financiare duhet të investojnë për veten e tyre në të njëjtën mënyrë”.

Rio Ferdinand më pas e krahason sulmuesin e Juventusit me Lebron James, me të cilin ndan një kujdes obsesiv për trupin: “Mbi Cristiano Ronaldo mund të flas me orë të tëra, e njëjta gjë vlen edhe për Lebron James. Ronaldo është 34 vjeç (35 i bën më 5 shkurt) dhe mbetet ende një nga më të mirët në botë, pasi ka qenë gjithmonë një nga dy të parët, për më shumë se një dekadë. LeBron ishte, gjithashtu, në krye të NBA për 17 sezone. Ronaldo dhe LeBron menjëherë e gjetën rrugën e duhur. Të dy investuan për të pasur ekipe njerëzish pas tyre, që të kujdeseshin për ta, për të siguruar që trupi dhe mendja të ishin gjithmonë në maksimum”.

Reklama

- Reklama -
- Reklama -

TË FUNDIT

Vazhdon ‘mallkimi’ për kapitenët e Arsenalit – goditet edhe Aubameyang

Granit Xhaka nuk doli të ishte viktima e fundit e tifozëve të Arsenalit pas përplasjes pak ditë më parë.Mesfushori shqiptar ishte largua nga fusha...

PSG e do Viniciusin për ta lejuar kalimin e Mbappes te Real Madridi

Paris Saint-Germain është në presion nga e ardhmja e Kylian Mbappes, pasi Real Madridi e do me ngulm transferimin e francezit.Los Blancos e duan...

Situatë tensionuese te Anglia, lojtarët dalin kundër Southgate

Mediet në Angli raportojnë se lojtarët brenda kombëtares mendojnë se ka pasur reagim të tepërt në lidhje me incidentin mes Sterling dhe Gomez në...

“Dhimbje kokë” për Conten, mbrojtësi i Interit dëmtohet dhe lë grumbullimin e Kombëtares

Alesandro Bastoni, lojtari i Interit ka lënë grumbullimin e Kombëtares U-21 të Italisë. Sipas asaj që raporton “Sky Sport”, mbrojtësi ka pasur një dëmtim,...

Mbrojtësi çek tregon ‘pikën e dobët’ të Kosovës

Të enjten Çekia në Plzen pret Kosovën, në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për Euro 2020.Të dy këto kombëtare janë në garë për vendin...

Plas te Anglia, dy lojtarët bëjnë sherr në stërvitje. Ylli i Cityt pezullohet nga kombëtarja

Ndeshja mes Liverpulit dhe Mançester Sitit duket se vazhdoj edhe te grumbullimi i Kombëtares, për Rahem Sterling dhe Xho Gomez.Dy lojtarët anglez janë kapur...

Milani dhe Piatek në krizë, nisin lëvizjet për sulmin. Tre emra “big” në radarin e kuqezinjve

Milani është duke kaluar një krizë të thellë rezultatesh dhe ekipi nuk po gjen dot ritmin e duhur. Kriza ka kapluar edhe sulmin, me...

Mediat në Itali zbulojnë se çfarë do të ndodh me CR7 pas veprimit në derbi kundër Milanit

Juventus ka mposhtur Milanin 1:0 në fundjavë me një gol të Paulo Dybala, i cili erdhi në lojë duke e zëvendësuar Cristiano Ronaldon në...
- Reklama -

More Articles Like This

- Advertisement -